Stadion Wrocław

Sprawdź, jak dojechać na stadion, gdzie zaparkować. Ceny.


Stadion Miejski we Wrocławiu
ul. Śląska 1
Wrocław

www.stadionwroclaw.pl

Potęga nowoczesności - stadion na miarę XXIw

Chiński lampion – tak kojarzy się charakterystyczna bryła Stadionu Wrocław. Jego konstrukcja pokryta elastycznym materiałem ze szklanego włókna oraz znajdujące się pod nią tysiące ledowych świateł, pozwalają na efektowne podświetlanie budowli różnymi kolorami. Obiekt został wybudowany w związku z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 w 2011 roku. Na trybunach znajdują się 43 863 miejsca, w tym 102 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Oficjalne otwarcie Stadionu miało miejsce we wrześniu 2011 gdy wystąpił na nim George Michael z projektem Symphonica. W tym samym miesiącu walkę na wrocławskiej arenie stoczyli Tomasz Adamek i Witalij Kliczko, a w październiku tego samego roku odbyła się impreza Monster Truck.

Na Stadionie Wrocław swoje mecze rozgrywa WKS Śląsk Wrocław oraz reprezentacja Polski. Stadion nie żyje jednak tylko piłką nożną. Każdego roku odbywa się tutaj także wiele wspaniałych koncertów i różnorodnych imprez zarówno o charakterze rozrywkowym jak i sportowym. Arena gościła gwiazdy rocka: Queen, Linkin Park, Iron Maiden, znakomitego tenora Andrea Bocellego, superprodukcję Opery Wrocławskiej „Hiszpańska Noc z Carmen – Zarzuela Show”, tutaj odbył się X Superfinał Futbolu Amerykańskiego. Na terenie Stadionu Wrocław regularnie organizowany jest Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, Bieg 10 Wroactive oraz imprezy dla fanów motoryzacji: Monster Truck oraz Raceism Event.

Zarzuela Show

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Działalność obiektu nie jest ograniczona tylko i wyłącznie do organizacji dużych, masowych wydarzeń. To również miejsce, które jest otwarte dla mieszkańców przez 7 dni w tygodniu goszcząc zwiedzających, spacerowiczów czy osoby aktywnie uprawiające sporty. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i możliwościom przestrzenno-aranżacyjnym obiekt może spełniać wiele funkcji jednocześnie. Jego codzienna działalność i oferta jest bardzo zróżnicowana od punktów usługowo-rekreacyjnych, takich jak klub fitness, tor gokartowy czy skoki na linie Dream Jump, po wynajmowane dla firm przestrzenie biurowe i Centrum Konferencyjno Eventowe, które działa przez cały rok.

Koncerty i superprodukcje

Na stadionie można spotkać nie tylko piłkarzy. 3 lipca 2016 r. aż 38 tys. widzów bawiło się na koncercie legendarnej kapeli Iron Maiden. Wcześniej na scenie pojawiły się zespoły RAVEN AGE i ANTHRAX.

Zwiedzania na Stadionie Wrocław

Zwiedzania na Stadionie Wrocław

W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Zobacz galerię zdjęć z koncertu.

27 sierpnia 2016 r na stadionie zagrał Rammstein i Limp Bizkit.

W sobotę 18 czerwca 2016 na Stadionie Wrocław specjalnie przygotowane z okazji ESK 2016 superwidowisko Opery Wrocławskiej obejrzało ponad 25 tysięcy ludzi. Na olbrzymiej scenie wystąpiło 500 artystów, od gwiazd opery począwszy poprzez chóry i zespoły baletowe, ale też tańczące konie andaluzyjskie, a wszystko w rytmie hiszpańskiej muzyki. Co najważniejsze, w niełatwej i mało operowej przestrzeni organizatorom udało się stworzyć nie tylko fantastyczne show na wysokim poziomie, ale też (zwłaszcza w ostatnim akcie) udowodnić, że „Carmen” (nawet w skróconej wersji) ma niezwykłą siłę oddziaływania. Zawsze i wszędzie.

Więcej o spektaklu, recenzja

W czerwcu 2014 r. zagrała tu amerykańska grupa Linkin Park w ramach europejskiej trasy koncertowej. Supportował ich zespół Fall Out Boy.

Więcej o koncercie: zdjęcia, wideo

EURO 2012

We Wrocławiu w czerwcu 2012 roku mecze rozegrały reprezentacje Polski, Rosji, Czech i Grecji. W meczu inaugurującym rozgrywki we Wrocławiu Rosjanie pokonali Czechów 4:1. W kolejnym meczu Grecja wygrała z Czechami 1:2. W trzecim grupowym meczu Polacy przegrali z Czechami 0:1.

Mistrzostwa Europy przyciągnęły do Wrocławia tysiące kibiców, najwięcej przyjechało Czechów i Rosjan, ale w stolicy Dolnego Śląska spotkać można było także grupki Greków.

Idealne miejsce na koncerty, pokazy, studniówki

Stadion Wrocław to także arena innych wydarzeń sportowych. We Wrocławiu regularnie odbywają się pokazy samochodowego show Monster Truck, mecze futbolu amerykańskiego, nocne biegi na orientację. Przy stadionie działa także tor kartingowy.
Stadion Wrocław szybko stał się popularnym miejscem bankietowym. W salach koncertowych i klubowych organizowane są koncerty, wesela oraz studniówki. W 2014 r. zaplanowano tam plenerowy Festiwal Dobrego Piwa, w którym zawsze biorą udział tysiące wrocławian i gości. Stadion można także zwiedzać indywidualnie oraz w zorganizowanych grupach.

Dojazd do Stadionu Wrocław

  • samochodem: stadion znajduje się w zachodniej części Wrocławia, tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, między ulicami Królewiecką i Lotniczą;, przy stadionie podczas imprez działa parking dla aut osobowych oraz dla autobusów;
  • autobusem: do stadionu można dojechać autobusami linii 103, 403, 435;
  • tramwajem: do stadionu można dojechać z centrum Wrocławia tramwajami linii: 3, 10, 20, 31, oraz od strony Leśnicy: 3, 10 i 20;
  • pociągiem: przy stadionie od strony ul. Lotniczej znajduje się przystanek kolejowy Wrocław-Stadion;
  • przy stadionie istnieje lądowisko dla śmigłowców.

Stadion Wrocław: atrakcje

  • Zwiedzanie Stadionu Wrocław (espalanady i trybuny D) możliwe jest codziennie w godz. 10 - 18 (oprócz dni planowanych imprez oraz jednego dnia przed tymi wydarzeniami), zwiedzanie trwa około godziny, bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Grupy zorganizowane po wcześniejszym ustaleniu terminu zwiedzają Stadiom Wrocław pod opieką przewodnika. Wejście dla zwiedzających od strony ul. Lotniczej i ul. Królewieckiej.
  • Tor gokartowy. Jeden z najdłuższych w Polsce zadaszony tor gokartowy. Do dyspozycji jest 30 pojazdów. Z gokartów mogą korzystać osoby powyżej 16 roku zycia. Dla osób w wieku 7 - 16 lat przygotowane są wolniejsze gokarty. Dla dzieci w wieku 4-7 lat przygotowane są mini-gokarty. Tor jest czynny w godz. 10-23. Koszt: 16 zł / 10 minut.
  • Dream jump - skoki na linie z dachu Stadionu Wrocław. Skoki organizuje specjalistyczna firma Dream Jump. Skoczyć może tylko osoba dorosła, trzeźwa, z dobrym stanem zdrowia. Do wyboru są:

- skok o długości 222 metrów ze swobodnym lotem z szybkością 170 km/h trwającym ok. 8 sekund - cena 375 zł;

- skok z 40 metrów - cena 90 zł.

Szczegółowe informacje, regulamin zabawy na stronie internetowej: www.dreamjump.pl


Wyświetl większą mapę

Medal za Olimpijski - historia Wrocławskiego sportu

Nowoczesny Stadion Wrocław to nie jedyne miejsce wielkich wydarzeń sportowych. Znacznie dłuższą historię ma Stadion Olimpijski należący do kompleksu obiektów sportowych na Zalesiu we wschodniej części miasta. Autorem projektu monumentalnego stadionu z wieżą zegarową był Richard Konwiarz, który otrzymał za tę wizję brązowy medal w olimpijskim konkursie sztuki i literatury w Los Angeles w 1932 r. Stadion nosi nazwę – Olimpijski, ale Wrocław nie był areną zawodów olimpijskich rozgrywanych w Berlinie w 1936 r. Przed II wojną rozgrywano na nim mecze piłkarskie, w tym reprezentacji Niemiec i Polski (1-0) oraz zawody lekkoatletyczne. Jeszcze w latach 30. XX wieku stadion rozbudowano, wokół powstały także inne obiekty sportowe: basen, strzelnica, korty, boiska treningowe, miejsce na imprezy plenerowe (dzisiaj nazywane Polami Marsowymi). Po II wojnie na Stadionie Olimpijskim grała reprezentacja Polski w piłce nożnej (po raz ostatni w 1987 r. z Norwegią). Na stałe stał się on miejscem zawodów żużlowych, odbywają się tam także mecze futbolu amerykańskiego.

Dojazd do Stadionu Olimpijskiego

- samochodem: kompleks sportowy na Zalesiu znajduje się między ulicami Mickiewicza, Paderewskiego, Różyckiego i rzeką Odrą;
- tramwajem: na Zalesie prowadzą linie tramwajów nr 9, 17, 33; autobusy 145, 146.

Zgłoś uwagę