Odpady się liczą... drzewami. Moje Drzewo 2016

W ramach akcji Moje Drzewo 2016 zapełniliśmy 4 kontenery na odpady. Wrocławianie w zamian otrzymali 800 minidrzewek owocowych. Zachęcaliśmy mieszkańców do głosowania we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

  • Termin: 1 października 2016
  • Start: godz. 11.00
  • Miejsce: przestrzeń przed Infopunktem Barbara (od ul. Kazimierza Wielkiego)

Aby zdobyć jedno drzewko, trzeba było przynieść min. 500 gramów makulatury albo elektroodpad małego agd lub rtv. Mieliśmy również specjalne kontenery na żarówki oraz zużyte baterie. Ze względu na ograniczoną ilość drzewek jeden uczestnik mógł otrzymać jedną roślinę. W sumie udało nam się w ciągu czterech godzin zapełnić ponad dwa kontenery makulaturą i elektroodpadami. Każdy z nich miał 1100 litrów objętości. 

  

Zobacz: Relacja z akcji Moje Drzewo 2016 [ZDJĘCIA]

Zachęcaliśmy Was również do głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Udział w wydarzeniu wzieli liderzy projektów, starający się o Wasze głosy.

Chcieliśmy przygotować Wrocław na Światowy Dzień Drzewa, który obchodzony jest 10 października. Z tej okazji ponad tydzień wcześniej rozdawaliśmy wrocławianom drzewa. By otrzymać jedno z 800 owocowych minidrzewek, było trzeba jedynie przynieść ze sobą makulaturę lub elektroodpad. Mogła to być stara suszarka, lokówka, toster, czajnik elektryczny, komputer, gofrownica czy frytkownica (dowolny sprzęt małego AGD i RTV zasilany na prąd lub na baterie). Zobacz regulamin akcji. Wydarzenie odbyło się na placu przed Infopunktem Barbara na rogu Świdnickiej i Kazimierza Wielkiego. 

 

Akcję Moje Drzewo wspierał Wrocławski Budżet Obywatelski

Biuro Partycypacji Społecznej UM ustawiło  swój punktu informacyjny, gdzie można było dowiedzieć się więcej na temat konsultacji. Od piątku, 30 września, do poniedziałku, 10 października, można oddać głos WBO 2016. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni liderzy walczących o głosy wrocławian projektów

  

Minidrzewko owocowe to roślina, którą śmiało można hodować na balkonie czy tarasie, a nawet wewnątrz mieszkania. Drzewa są ważne dla polepszenia stanu powietrza – wiedzą to już przedszkolaki. Przyczyna jest prosta – drzewa (a konkretnie liście) w procesie fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla, a w zamian dostarczają tlen. Ale walorów dla klimatu jest o wiele więcej. To już druga edycja akcji Moje Drzewo – w zeszłym roku rozdaliśmy 400 drzewek na placu Solnym. Wrocławianie chętnie wzięli udział w akcji.

 

Zobacz więcej zdjęć: Tłumy wrocławian zgłosiły się po drzewka [ZDJĘCIA]

Chcemy, aby we Wrocławiu było jeszcze więcej zieleni i świeżego powietrza.
Z Tobą to się uda!

Organizator akcji:

Partnerzy akcji: