5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 15:18

3. Ślęza wygrywa na wyjeździe z Widzewem

W meczu trzeciej kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy wygrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 70:51. Tym samym wrocławianki mają na koncie komplet zwycięstw .

Podopiecznie Algirdasa Paulauskasa były faworytem sobotniej potyczki i od pierwszych minut z tej roli wywiązywały się w świetnym stylu. Dość powiedzieć, że na samym początku spotkania wrocławianki prowadziły 13:0. Łodzianki pierwsze punkty, z rzutów wolnych, zdobyły dopiero w połowie pierwszej kwarty. Na koniec tej części gry wrocławianki prowadziły 21:9 i kontrolowały wynik do samego końca.

Nad tempem gry Ślęzy bardzo dobrze panowała Sharnee Zoll (pięć asysty w całym meczu), a pod koszem swoje warunki fizyczne świetnie wykorzystywała Chay Shegog (14 punktów, 13 zbiórek). Z kolei Joanna Czarnecka karciła rywalki rzutami z dystansu (3/4 za trzy). Odważnie grała Agnieszka Śnieżek, swoje dorzuciły także Magdalena Leciejewska, Dorota MIstygacz i Katarzyna Krężel. Najwięcej punktów zdobyła jednak Sandra Linkeviciene (15), która agresywnie atakowała oba kosze, czego efektem było także siedem zbiórek.

W połowie meczu przewaga Ślęzy osiągnęła 20 punktów (41:21). W trzeciej kwarcie było jeszcze lepiej. Pod koniec tej części gry wrocławianki prowadziły 60:31 i było jasne, że już nic i nikt nie wydrze im zwycięstwa. W ostatniej ćwiartce łodzianki ambitnie walczyły o zmniejszenie rozmiarów porażki, a w szeregach przyjezdnych wkradło się lekkie rozprężenie. Wynik wciąż był jednak pod kontrolą, a więc trener Paulauskas wprowadził na parkiet najmłodszą w zespole, 19-letnią Zuzannę Sklepowicz.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych znów przesiedziała Egle Sulciute, która wciąż zmaga się z urazem. Dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach na zgrupowanie reprezentacji Polski powinny jednak wystarczyć, by Litwinka wróciła do gry. 10 października Ślęza zmierzy się na wyjeździe z Basketem Gdynia.

Widzew Łódź – Ślęza Wrocław 51:70 (9:21, 12:20, 16:21, 14:8)

Widzew: Angel Robinson 14 (1), Aija Brumermane 12, Marta Urbaniak 8, Julia Adamowicz 6 (1), Sylwia Bujniak 4, Kinga Bandyk 2, Lidia Niedzielska 2, Beata Paranowska 2, Katarzyna Kenig 1, Aleksandra Kaja, Aleksandra Wajler.

Ślęza: Sandra Linkeviciene 15, Joanna Czarnecka 14, Chay Shegog 14, Agnieszka Śnieżek 8, Magdalena Leciejewska 6, Sharnee Zoll 6, Dorota Mistygacz 5, Katarzyna Krężel 2, Zuzanna Sklepowicz.