10°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 12:00

3. Ślęza pokonała Artego Bydgoszcz

Koszykarki Ślęzy odniosły pierwsze, a zarazem niezwykle efektowne i ważne zwycięstwo w ekstraklasie. W meczu drugiej kolejki wrocławianki pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz 74:58. Najwięcej punktów dla zespołu trenera Arkadiusza Rusina znów rzuciła Agnieszka Skobel (19).

Wrocławianki jechały do Bydgoszczy z wielką chęcią rehabilitacji za inauguracyjną porażkę z InvestInTheWest AZS-em AJP Gorzów. Zadanie wydawało się bardzo ciężkie nie tylko ze względu na klasę sportową zespołu Artego. Ślęza przystąpiła do gry osłabiona brakiem Kourtney Treffers, a także Agnieszki Majewskiej, która nabawiła się urazu kilka dni przed meczem.

Mimo przeciwności Ślęza miała swój plan na ten mecz i konsekwentnie go realizowała. Zespół był świetnie przygotowany taktycznie i doskonale przewidywał, jak grać będzie Artego. W efekcie na półmetku pierwszej kwarty było 12:3 dla wrocławianek, a po 10 minutach 24:15. Świetnie spisywała się Agnieszka Skobel, która po tym fragmencie gry miała na swoim koncie już 10 punktów.

Po kilku minutach drugiej kwarty Artego zbliżyło się na dwa oczka (22:24). Ślęza odpowiedziała punktami Nikki Greene oraz Agnieszki Skobel. Wśród miejscowych dwoiła i troiła się Elżbieta Międzik, ale mimo to na półmetku przewaga wrocławianek nadal była w miarę bezpieczna (39:28).

Zdecydowanie najsłabszy fragment gry przyjezdnych to trzecia kwarta. Popełniły w niej pięć strat, a i w obronie zatraciły konsekwencję, którą imponowały w pierwszej połowie. I tak oto po niespełna 25 minutach rywalizacji Artego prowadziło 42:41, a na koniec kwarty 54:52.

Wyrównana walka trwała jeszcze tylko przez trzy minuty ostatniej odsłony. Potem Ślęza zdeklasowała zespół wicemistrzyń Polski, w którym brakowało już Maurity Reid (popełniła pięć przewinień). Akcja po akcji, minuta po minucie przewaga wrocławianek rosła w bardzo szybkim tempie. Dobrze funkcjonowała obrona, z łatwością przychodziło też zdobywanie punktów. Dość powiedzieć, że Artego przez ostatnie dziesięć minut zdobyły tylko cztery oczka, a Ślęza ostatecznie wygrała 74:58.

W najbliższą sobotę wrocławianki zmierzą się z mistrzem Polski, Wisłą Can-Pack Kraków. Spotkanie w hali AWF-u rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 i 5 złotych będzie można kupić bezpośrednio przed spotkaniem. Kibice mają także możliwość wyrobienia karty kibica. Jej koszt to tylko 30 złotych, a gwarantuje wstęp na wszystkie mecze, zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w play-offach.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 58:74 (15:24, 13:15, 26:13, 4:22) Artego: Elżbieta Międzik 17 (3), Denesha Stallworth 15, Maurita Reid 13, Martyna Koc 9, Karina Szybała 4, Anne Marie Armstrong, Katarzyna Suknarowska, Katerina Zohnova, Klaudia Niedźwiedzka. Ślęza: Agnieszka Skobel 19 (3), Nikki Greene 17, Sharnee Zoll-Norman 14, Marissa Kastanek 11 (3), Agnieszka Kaczmarczyk 5, Agnieszka Śnieżek 5 (1), Kateryna Rymarenko 3 (1).