5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 15:18

3. Ślęza druga w turnieju „Wrocławska Iglica”

Koszykarki Ślęzy Wrocław zajęły drugie miejsce w turnieju „Wrocławska Iglica”, który w ostatni weekend odbył się w stolicy Dolnego Śląska. Zwyciężyły faworytki – zespół Artego Bydgoszcz.

W pierwszym meczu turnieju wrocławianki zmierzyły się z drużyną z Bydgoszczy i choć musiały sobie radzić bez kontuzjowanych Agnieszki Śnieżek i Pauliny Kuras, to przez długi czas dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalkom.

Pierwszą kwartę wrocławianki przegrały 10:13, ale w drugiej ciężar gry wzięła na siebie Jhasmine Player i w pewnym momencie Ślęza bliska była wyjścia na prowadzenia. Ostatecznie jednak pod 20 minutach bydgoszczanki zachowały trzypunktową przewagę (33:30). Zacięta walka trwała aż do końcowej syreny i choć Artego zwyciężyło 79:73, to jednak podopieczne trenera Radosława Czerniaka nie mają się czego wstydzić.

Drugiego dnia rywalizacji wrocławianki zagrały z Basketem Konin i trzeba przyznać, że mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Koszykarki z Wrocławia były lepsze w każdym elemencie gry. Bardzo dobrze w obronie spisywała się Gloria Brown, a w ataku brylowała Jhasmin Player, która w całym spotkaniu zdobyła 26 punktów. Ostatecznie Ślęza wygrała 91:69.

Z Ostrovią o drugie miejsce

W ostatnim dniu turnieju wrocławianki zmierzyły się z Ostrovią, którego stawką było drugie miejsce w turnieju. Wrocławianki tylko w pierwszej kwarcie miały problemy z niżej notowanymi rywalkami przegrywając nawet 4:13. Ślęza poprawiła jednak obronę i na pierwszą przerwę schodziła z jednopunktową stratą (18:19).

Od drugiej kwarty na parkiecie dominowały już gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie i stopniowo powiększały przewagę, pozwalając na zdobycie zaledwie 8 punktów. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Koszykarki z Wrocławia kontrolowały przebieg gry i ostatecznie wygrały 82:47.