3°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:22

3. Śląsk wygrał z Górnikiem [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Drużyna Śląska Wrocław wygrała w sobotę z Górnikiem Zabrze 2:0 (1:0) w meczu siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Portugalczyk Flavio Paixao.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (34), 2:0 Flavio Paixao (90+2).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Sebastian Mila. Górnik Zabrze – Roman Gergel, Łukasz Madej, Seweryn Gancarczyk.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 9793.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Sebastian Mila, Lukas Droppa, Mateusz Machaj (70. Krzysztof Ostrowski), Krzysztof Danielewicz (79. Tom Hateley), Robert Pich (89. Juan Calahorro) – Flavio Paixao.

Górnik Zabrze – Pavel Steinbors – Dominik Sadzawicki, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk (71. Oleksander Szeweluchin) - Roman Gergel, Dzikamai Gwaze (46. Maciej Mańka), Radosław Sobolewski, Łukasz Madej, Robert Jeż (85. Wojciech Łuczak), Rafał Kosznik – Mateusz Zachara.

Radość w sztani Śląska po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze

90+4 - Koniec spotkania! Śląsk wygrywa z Górnikiem 2:0!

90+2’ – GOL DLA ŚLĄSKA! Szybko wyprowadzony kontratak i Flavio Paixao przerzuca piłkę nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem.

88’ – Brawa dla Mariusza Pawełka! Bramkarz Śląska broni mocny strzał Dominika Sadzawickiego.

82’ – Robert Pich bliski zdobycia gola! Słowak przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zwodem oszukał dwóch obrońców, uderzył mocno, ale bramkarz Górnika zdołał odbić piłkę.

77’ – Dużo szczęścia mieli teraz wrocławianie! Fatalnie zachowali się obrońcy Śląska, ale goście nie potrafili skierować piłki do pustej bramki.

70’ – Pierwsza zmiana w Śląsku. Krzysztof Ostrowski zastąpił Mateusza Machaja.

68’ – Spotkanie na trybunach ogląda 9793 kibiców.

60’ – Kolejna niezła akcja wrocławskiej drużyny. Pod dobrym rozegraniu Sebastian Mila popędził na bramkę Górnika, ale strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

51’ – Szansa dla Śląska! Po krótko rozegranym rzucie wolnym z dystansu minimalnie niecelnie uderzył Dudu Paraiba.

46’ – Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w Górniku - Maciej Mańka zastąpił Dzikamai'a Gwaze.

18:55 - Marco Paixao na boisko ma wrócić dopiero w październiku, ale swoich kolegów dopinguje z trybun.

45' - Koniec pierwszej części meczu. Sędzia dość niespodziewanie przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Śląska.

42’ – Powinna być druga bramka dla Śląska! Całkiem pogubili się obrońcy Górnika, którzy pozwolili wrocławianom na oddanie trzech groźnych strzałów. Za każdym razem Pavels Steinbors instynktownie odbijał jednak piłkę.

34’ – GOL DLA ŚLĄSKA! Flavio Paixao wykorzystał dokładne podanie od Sebastiana MIli i mimo ostrego konta zdołał pokonać Pavelsa Steinborsa.

30’ – I cała oprawa przygotowana przez wrocławskich fanów.

24' - Transparent rozwieszony przez kibiców Śląska Wrocław.

19’ – Teraz zagapili się wrocławscy obrońcy. Na bramkę Śląska najpierw uderzał Dzikamai Gwaze, ale został zablokowany, a chwilę Robert Jeż płaskim strzałem próbował zaskoczyć Mariusza Pawełka.

13’ – Po znakomitym podaniu Mateusza Machaja w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Flavio Paixao, ale sędzia dopatrzył się spalonego i akcja została przerwana.

7’ – Nad wrocławskim stadionem przechodzi potężna ulewa. Trudne warunki do gry.

3’ – Goście rozpoczęli z dużym animuszem. Po strzale z dystansu Romana Gergela piłka o kilkanaście centymetrów minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka.

1' - Mecz rozpoczęty.

17:55 – Spotkanie poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy.

17:35 – Piłkarze Śląska Wrocław na rozgrzewce.

17:20 – Oto składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły:

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Sebastian Mila, Lukas Droppa, Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich – Flavio Paixao.

Górnik Zabrze – Pavel Steinbors – Dominik Sadzawicki, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Roman Gergel – Dzikamai Gwaze, Radosław Sobolewski, Łukasz Madej, Robert Jeż, Rafał Kosznik – Mateusz Zachara.

Na ławce rezerwowych Śląska usiądą Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro, Kamil Dankowski i Maciej Pałaszewski. Górnik przyjechał do Wrocławia w niemal najsilniejszym składzie. Zabrakło jedynie Błażeja Augustyna, który podczas jednego z treningów naderwał mięsień.

17:10 – Bez kontuzjowanych Rafał Grodzickiego i Sebino Plaku przystąpi do sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze drużyna Śląska Wrocław. Przed tygodniem podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego wygrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3:1, ale tym razem czeka ich trudniejsze zadanie, bowiem zmierzą się z aktualnym liderem tabeli, który w obecnym sezonie jeszcze nie przegrał.

Czy Lukas Droppa ponownie wpisze się na listę strzelców? / fot. slaskwroclaw.pl

Szkoleniowiec Śląska, zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, desygnował do gry tą samą jedenastkę, która wybiegła na mecz w Białymstoku.