wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:51

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. WBO 2014: sprawdź do kiedy możesz oddać swój głos
WBO 2014: sprawdź do kiedy możesz oddać swój głos

Zakończyło się głosowanie na projekty tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Równocześnie, do końca października, czekamy na pomysły i uwagi dotyczące Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ten projekt może być tak dobry, jak bardzo w jego tworzenie zaangażują się mieszkańcy. Dlatego jeśli ktoś ma pomysł na zmiany i chciałby się nim podzielić, niech prześle go na adres poczty: [email protected] lub wrzuci kartkę do jednej urn ustawionych w:

  • kinie Nowe Horyzonty (do końca października)
  • Teatrze Muzycznym CAPITOL (do końca października)
  • Mediatece (do końca października)
  • jednym z czterech Centrów Obsługi Mieszkańca [pl. Nowy Targ, pl. Kromera, ul. Bogusławskiego  i Zapolskiej] (do końca października)
  • na EkoJarmarku przy ul. Szewskiej (do 5 października)

Wszystkie uwagi zostaną przeanalizowane i zaprezentowane w listopadzie, kiedy planujemy organizację spotkania podsumowującego WBO2014.

Głosowanie

Do wyboru jest 314 projektów, a swój głos można oddać na 3 z nich.

Głosować można tylko 1 raz, wpisując do formularza właściwe numery projektów WBO. Maksymalnie można oddać głos na 3 propozycje. Numery projektów można typować niezależnie od progów kwotowych, w których one się znajdują.Głosować może osoba pełnoletnia, podając imię, nazwisko i numer PESEL. Głosujący musi być mieszkańcem Wrocławia, ale nie musi być tu zameldowany (np. student zameldowany jest w Szczecinie, a we Wrocławiu studiuje).

Można głosować od 15 do 29 września. Są dwa sposoby oddania głosu:

  • elektronicznie na stronie www.wroclaw.pl/wbo; głosowanie rozpoczyna się 15 września o godz. 8.00, a kończy 29 września o godz. 23.59
  • papierowo, wypełniając wniosek i wrzucając go do urny w Centrach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego (godz. 8-17.15) przy:
    • ul. G. Zapolskiej 4
    • pl. Nowy Targ 1-8
    • ul. W. Bogusławskiego 8,10
    • al. M. Kromera 44

Wyniki głosowania zostaną podane po podliczeniu głosów, najpóźniej w październiku.

Teraz czas na liderów, bo od ich aktywności na swoich osiedlach, ulicach czy społecznościach zależy ile głosów ich projekt zdobędzie.

Do tej pory zaangażowanie było po stronie wnioskodawców, liderów ale także przedstawicieli poszczególnych jednostek miejskich, którzy pomagali liderom w poprawieniu wniosków. - W sumie zorganizowaliśmy ponad 20 spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami – wymienia Bartłomiej Świerczewski, koordynator projektu WBO w biurze Rady Miejskiej. – Dzięki tym spotkaniom 130 wniosków zostało skorygowanych i znalazły się na liście do głosowania – dodaje. Niestety niektórzy liderzy po pierwszej ocenie negatywnej nie podjęli z nami dyskusji mającej na celu poprawę swojego wniosku, wskutek czego zgłoszone przez nich projekty musiały zostać odrzucone. Tak stało się na przykład z projektem buspasa na ul. Robotniczej. - Budżet partycypacyjny polega na dyskusji nad zadaniami, które mają zostać zrealizowane. W tym celu wprowadziliśmy tak dużo spotkań z mieszkańcami - w porównaniu z pilotażem z roku 2013. Jeśli tej rozmowy brakuje, WBO nie może działać tak jak powinno – mówi Bartłomiej Świerczewski. - WBO to projekt mający na celu aktywizację mieszkańców, dlatego będziemy starali się dalej pracować w tym zakresie – dodaje Świerczewski.

jr, arc

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl