„Rowerowy maj” w szkołach – ponad 9000 zgłoszonych dzieci

„Rowerowy maj” to kampania skierowana do uczniów wrocławskich szkół podstawowych, która ma promować wśród nich jazdę jednośladem. Za każdą przejechaną trasę uczeń otrzymywać będzie punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami. 

  • Rowerowy maj

    Przy najlepszej szkole powstanie zadaszony parking dla rowerów

  • Rowerowy maj

    Przy najlepszej szkole powstanie zadaszony parking dla rowerów


4 maja bieżącego roku około 9 tysięcy uczniów z wrocławskich szkół podstawowych rozpoczęło zabawę w kampanii „Rowerowy Maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia. Do zabawy zgłosiły się 24 szkoły podstawowe z Wrocławia. Celem kampanii jest promocja zdrowego trybu życia.

Szkolny parking rowerowy przy ul. Wietrznej

Kampania trwa od 4 do 31 maja 2016 r. Jej zasady oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy przyjedzie do szkoły aktywnie, czyli na rowerze, rolkach, hulajnodze itp., otrzyma znak „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a okrągłą na klasowy plakat.

W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

  • najbardziej „rowerowa” szkoła
  • najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole

O wyniku szkoły czy klasy zadecyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie. Nagrodą główną dla najbardziej aktywnej szkoły jest zadaszany parking rowerowy.

Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum sportu lub rozrywki.

Każdy uczestnik, który przyjedzie chociaż raz na rowerze, otrzyma upominek. Przewidziane nagrody to opaski odblaskowe na rzep, dzwonki rowerowe, zestawy lampek rowerowych.

Pomysłodawcą kampanii jest miasto Gdańsk, które organizuje ją już po raz trzeci. W tym roku do udziału w „Rowerowym maju” zostały zaproszone kolejne miasta, m.in. Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg.

Nagrody dla najbardziej rowerowych szkół i klas ufundowały: FUNDACJA PRO MATHEMATICA, HYDROPOLIS, KOLEJKOWO, AQUAPARK WROCŁAW, WYSPA PRZYGODY OPATOWICKA, CENTRUM WSPINACZKOWE TARNOGAJ, ZOO WROCŁAW, WROCŁAW SQUASH CLUB, OGRÓD BOTANICZNY UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO.

Zgłoś uwagę