Remonty ulic na południu miasta coraz bliżej

Są chętni na wykonanie przebudowy obejmującej fragmenty ulic Ołtaszyńskiej, Wojszyckiej i Maczka. Do dwóch przetargów zgłosiło się kilkanaście firm. Remont ma zakończyć się do końca kwietnia 2017 r. i nie ma kolidować z pracami na ul. Parafialnej. 

  • Fragment ulicy Ołtaszyńskiej przeznaczony do remontu


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we wrześniu ogłosił przetarg na dwie inwestycje drogowe na Partynicach i Ołtaszynie. Gruntownej zmiany doczeka się fragment ulicy Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej oraz ulica Maczka. W pierwszej lokalizacji, oprócz odnowienia nawierzchni, powstanie też mini-rondo. W drugiej lokalizacji stanie sygnalizacja świetlna, a fragment obecnej drogi gruntowej zyska nową, trwałą nawierzchnię.

  W ramach pierwszej inwestycji przebudujemy ul. Ołtaszyńską na odcinku od ul. Malinowej (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Wojszyckiej (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Wojszycką, na odcinku od ul. Ołtaszyńskiej do ul. Agrestowej – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.
Poza wymianą nawierzchni drogowcy przebudują istniejące zatoki i perony autobusowe, powstaną wyniesione skrzyżowania, na nowo wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych. Na skrzyżowaniu Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej powstanie mini-rondo. W planach jest również nasadzenie niskiej zieleni ulicznej.Prace mają zakończyć się do 20 kwietnia 2017.

Druga inwestycja, na którą jest już przetarg, to przebudowa ul. Maczka wraz z budową sygnalizacji świetlnej.

  Zadanie obejmie budowę fragmentu ulicy (od Zwycięskiej nr  50 do Ołtaszyńskiej) oraz poprawę stanu nawierzchni istniejącej drogi (od ul. Zwycięskiej 50 do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej). Na istniejącym odcinku dodamy warstwę ścieralną z betonu asfaltowego, wydzielimy chodnik o szerokości 2m, wydzielimy miejsca postojowe prostopadłe i równoległe, zamontujemy 2 progi zwalniające. Jezdnia będzie mieć 6 m. szerokości – wylicza zmiany rzecznik prasowa ZDiUM. 

Na nowym odcinku drogi wybudowana zostanie kanalizację deszczową, staną latarnie w technologii LED, powstanie strefa 30 km/h oraz 88 miejsc postojowych. Na skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna, na drodze progi zwalniające.

Do przetargów na obie inwestycje wpłynęło czternaście ofert. Mieszczą się w kwotach, które na remonty zamierzało przeznaczyć miasto. Teraz komisja będzie sprawdzać oferty pod względem formalnym. Wyłonienie wykonawcy może trwać nawet 3-4 tygodnie.

Kiedy mogą ruszyć prace? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Ich harmonogram będzie też w dużej mierze zależał od warunków pogodowych. Prace najpewniej będą wykonywane fragmentami.  – Na pewno będzie zapewniony dojazd mieszkańców do posesji przy remontowanych ulicach. Wykonawca będzie musiał stworzyć również projekt organizacji ruchu zastępczego. Jak w przypadku każdego kapitalnego remontu ulicy trzeba liczyć się z utrudnieniami, jednak wykonawca będzie starał się je zredukować do niezbędnego minimum – mówi Ewa Mazur.

O wszystkich szczegółach organizacji ruchu zarządca drogi będzie informował mieszkańców po podpisaniu umów na wykonanie prac.

W tym rejonie planowany jest również remont ul. Parafialnej, który nadzorują Wrocławskie Inwestycje. Jednak przygotowania do tej inwestycji są dopiero na etapie gromadzenie dokumentacji i jeszcze przed uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji. Wczoraj na antenie Radia Wrocław Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału Inżynierii Miejskiej UM we Wrocławiu deklarowała, że remont ul. Parafialnej będzie realizowany po zakończeniu prac na ul. Ołtaszyńskiej. 

Zgłoś uwagę