Praca wakacyjna dla studentów w Niemczech – zgłoszenia do 25 marca

Minimum 8,50 euro na godzinę za pracę w przemyśle, hotelarstwie, gastronomii lub 7,90 euro w rolnictwie. Do 25 marca przyjmowane będą dokumenty aplikacyjne od studentów zainteresowanych pracą wakacyjną w Niemczech.


Studentów do pracy podczas wakacji szukają niemieccy pracodawcy, a ofertę od lat kieruje do Polski Federalny Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn. O pracę mogą się ubiegać wszyscy studenci uczelni wyższych, którzy deklarują znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do podjęcia pracy przez minimum 2 miesiące. Pracodawcy niemieccy najczęściej oferują pracę w rolnictwie, przy porządkowaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii, a także pojawiają się propozycje prac w przemyśle. Kandydaci sami mogą wybrać branże, w których chcieliby pracować.

Szczegółowe informacje (warunki zatrudnienia, wymagania stawiane kandydatom oraz dokumenty potrzebne do rekrutacji) są dostępne – tutaj. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 25 marca 2016 r. Więcej informacji można uzyskać u doradcy EURES – Magdalena Wieczorek, tel. 71/ 39-74-310, magdalena.wieczorek@dwup.pl.

 

Zgłoś uwagę