Polsko-niemiecki staż wolontariacki w rejonie przygranicznym

Stowarzyszenie TRATWA w ramach projektu „PARTNER – międzynarodowy wolontariat tandemowy” oferuje młodym ludziom w wieku 18-30 lat możliwość wyjazdu do Niemiec na 12 miesięcy. 


Mamy miejsca w:

Muzeum Śląskim w Görlitz  www.schlesisches-museum.de

Przedszkolu w Ullersdorf koło Drezna http://www.dksb-radebeul.de/

Laboratorium technicznym w Dreźnie http://www.dlr.de/schoollab/desktopdefault.aspx/tabid-8424/

Szkole Waldorfskiej w Görlitz www.waldorfschule-goerlitz.de

Przedszkolu w Zittau http://gernegross.info/kindertagesstaetten/bummi/bummi-uebersicht  Ośrodku dla niepełnosprawnych w Grosshennersdorf  http://www.diakoniewerk-oberlausitz.de/startseite/wohnen-pflegen-betreuen/wohnen/katharinenhof/ewald-meltzer-heim.html

Poza pracą będziesz mógł/mogła odkrywać uroki życia w kraju sąsiada i uczyć się języka. Na wspólnych seminariach poznasz innych wolontariuszy, którzy podobnie jak ty będą odbywać staż w polskich i niemieckich organizacjach w regionie przygranicznym. Zdobędziesz też wiedzę m.in. z zakresu edukacji międzykulturowej, animacji językowej, budowania zespołu czy rozwiązywania konfliktów.

Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów, podlegają ubezpieczeniu za granicą. Kieszonkowe na pokrycie wyżywienia i zakwaterowania wynosi 450 euro.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoś się jak najszybciej, dołączając CV i list motywacyjny: ewieczorkowska@tratwa.org

Więcej informacji o instytucjach na stronie www.pracowniazajezdnia.pl

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji o projekcie, chętnie odpowiemy na pytania.

Ewa Wieczorkowska: tel. 508 676 226, ewieczorkowska@tratwa.org lub Wojtek Staniewski: tel. 519 338 733, wojtek@tratwa.org  

Zgłoś uwagę