10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

3. Piłkarze ręczni Śląska z kompletem zwycięstw

Piłkarze ręczni Śląska pokonali bez problemów 34:27 Siódemkę Miedź Legnica i po 15. kolejkach grupy B I ligi mają komplet 30 punktów. Śląsk wyprzedza o cztery oczka Viret Zawiercie i o 10 punktów swoich niedzielnych rywali oraz KSSPR Końskie.

Wrocławianie już na samym początku meczu pokazali spadkowiczowi z ekstraklasy, kto w tym sezonie jest najmocniejszy w pierwszoligowych rozgrywkach. Po 10 minutach Śląsk prowadził 10:1 i było w zasadzie po meczu. Legniczanie poza Kacprem Adamskim (10 bramek w całym meczu) grali bardzo schematycznie i nie byli w stanie zagrozić gospodarzom.

Zadowoleni z wysokiego prowadzenia (do przerwy różnicą ośmiu bramek) zawodnicy z Wrocławia, w drugiej połowie meczu nieco sobie pofolgowali. Legniczanie wykorzystywali wówczas grę w osłabieniu Śląska, ale o dogonieniu wrocławskiej drużyny nie mogło już być mowy. W ekipie Śląska najskuteczniejsi okazali się byli zawodnicy Miedzi: Bartłomiej Koprowski i Maciej Ścigaj.

Obaj chcieli pokazać swoim byłym pracodawcom, ile stracili pozbywając się ich. Bartłomiej i Maciej rzucili razem 16 goli, czyli niemal połowę bramkowego dorobku Śląska, który pewnie zmierza do bezpośredniego awansu (z pierwszego miejsca w grupie) do superligi.