Na Muchoborze Wielkim będzie nowy skwer

Na powierzchni ćwierć hektara u zbiegu ulic Mińskiej i Tyrmanda powstaje nowy, zielony skwer. Rozkopana działka jeszcze tej wiosny ma się zupełnie zmienić, w dodatku zostanie odgrodzona od ruchliwej jezdni wałem ziemnym. 

  • fot.www.tuwroclaw.com


Działka jest istotnym elementem infrastruktury drogowej – zbiera wody opadowe. Niestety w takiej sytuacji, gdyby zostawić ją samej sobie zmieniłaby się w grząski śmietnik. Drogowcy postanowili zadziałać ekologicznie.

Powstał pomysł, by wykorzystać naturalną wilgotność tego miejsca i odpowiednio organizując odwodnienie, urządzić zielony skwer z ławeczkami dla mieszkańców. Kto jednak by chciał korzystać ze skweru zlokalizowanego przy ruchliwej ulicy? Na to też znalazła się rada. Grunt wybrany ze środka zagospodarowywanego terenu przeznaczony jest na budowę wału odgradzającego skwer od jezdni ul. Mińskiej.

Pomysł szalenie prosty. A czy praktyczny przekonamy się już wkrótce bo jeszcze wiosną powinny zakończyć się prace. Inwestycja niewielka, warta niespełna 600 tys. zł, ale ważna z punktu widzenia zdrowia mieszkańców.

ram

Zgłoś uwagę