Baza! – instalacja w plenerze

Po wielkim sukcesie Polegiwacza – instalacji zrealizowanej w ubiegłym roku na podstawie projektu Mikołaja Smoleńskiego – Archi-box także tego lata powraca w plener. Od 25 czerwca przed Muzeum Architektury stać będzie Baza! – miejsce by usiąść, spotkać się, wypić kawę i podyskutować.

  • Autorami tegorocznej instalacji Baza! są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski

    Autorami tegorocznej instalacji Baza! są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski

  • Autorami tegorocznej instalacji Baza! są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski

    Autorami tegorocznej instalacji Baza! są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski


Autorami tegorocznej instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski, współtwórcy wrocławskiego Stowarzyszenia Soda. Centrum wydarzeń ponownie będzie pawilon zlokalizowany na trawniku przed Muzeum Architektury, lecz tym razem działania plenerowe nie ograniczą się do tego jednego miejsca. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie różnych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów. Forma pawilonu ma w czytelny sposób sygnalizować jego kulturotwórcze przeznaczenie i przyciągać różnorodnych odbiorców, a tym samym przyczynić się do kształtowania modelu aktywnego uczestnictwa w kulturze. Ponadto, współgrając z elastycznym programem funkcjonalnym, pawilon będzie promował nowatorskie podejście do rewitalizacji i modernizacji współczesnego miasta.

Zaprojektowana przez Magdalenę Szwajcowską i Michała Majewskiego instalacja przed MA ma się w trakcie tegorocznych wakacji stać jednym z głównych ośrodków dyskusji o mieście i zainaugurowanym przed dwoma laty Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Wszystkie czwartkowe popołudnia tego lata oddamy do dyspozycji aktywistom i liderom projektów zgłoszonych do WBO, tworząc obywatelski Hyde Park i przestrzeń publicznej prezentacji projektów, które już w październiku zostaną poddane pod głosowanie.

Baza! czynna od 25 czerwca 2015 roku (otwarcie o godz. 20) do 3 października 2015 roku

 

Zgłoś uwagę