7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 07:20

4. Pechowa porażka Śląska z Ruchem

Śląsk Wrocław przegrał w Chorzowie z Ruchem 0:1 (0:0) w meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę zdobył Grzegorz Kuświk w 90. minucie meczu.

Do meczu wrocławianie przystąpili z nadzieją na podtrzymanie trwającej od siedmiu kolejek serii spotkań bez porażki. Trener Śląska Tadeusz Pawłowski zaskoczył desygnując do gry od pierwszej minuty młodego napastnika Konrada Kaczmarka. Ruch przystąpił do meczu m.in. bez kontuzjowanych Marcina Kusia i Wojciecha Skaby.

Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando gości, którzy szybko przejęli inicjatywę i ruszyli do ataku na bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Kamińskiego. Wrocławianom brakowało jednak dokładności w wykończeniu akcji, a dobrych okazji do zdobycia gola nie wykorzystał m.in. Flavio Paixao.

Cofnieci na własną połowę gospodarze swoich szans szukali w kontratakach i stałych fragmentach gry, jednak gdy tylko udało im się przedrzeć w pole karne Śląska Mariusz Pawełek miał pełne ręce roboty. Bramkarz wrocławskiej drużyny w dobrym stylu obronił m.in. strzał Jakuba Kowalskiego i uderzenie z dystansu Łukasza Surmy. W końcówce tej części meczu spotkanie się wyrównało, ale kibice bramek nie zobaczyli.

Po zmianie stron tempo spotkania znacznie spadło, choć inicjatywa nadal należała do gości. Wrocławianie grali jednak bez pomysłu, a ich akcje kończyły się najczęściej niecelnymi strzałami bądź stratą piłki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na piłkarzach Śląska w 90. minucie spotkania. Na strzał z ponad dwudziestu metrów zdecydował się Grzegorz Kuświk, a piłka odbiła się od Lukasa Droppy i wpadła do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Mariusza Pawełka. Trzy minuty później sędzia zakończył spotkanie.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Grzegorz Kuświk (90).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Konrad Kaczmarek.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6000.

Ruch Chorzów – Krzysztof Kamiński – Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Piotr Stwarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski (76. Bartłomiej Babiarz), Łukasz Surma, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (62. Michał Efir), Roland Gigołajew (84. Jan Chovanec) – Grzegorz Kuświk.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Krzysztof Danielewicz, Sebastian Mila, Lukas Droppa (90. Karol Angielski), Robert Pich – Konrad Kaczmarek (46. Krzysztof Ostrowski).