dla mieszkańca
dla przedsiębiorcy
dla turysty
dla studenta
e-urząd
dla mediów
AAA
aktualności
 
 
 
 

Kosynierzy Wrocław górą!

21 marca 2011
Artykuł archiwalny

Kosynierzy Wrocław pokonali w meczu ligowym Kraków Dragons 15:0. Miażdżące zwycięstwo było przede wszystkim zasługą zdobywców największej ilości bramek: Jana Rydzaka i Jacka Litmanowskiego, którzy brawurową i odważną grą nadali szybki przebieg całemu spotkaniu. Ci zawodnicy zdecydowanie zasługują na miano: "Tewaarathon", co w indiańskim języku mohawk  oznacza "młodszy brat wojny" i było jedną z pierwotnych nazw tego sportu.

 


Lacrosse jest amerykańskim sportem, który w Europie i Polsce zyskuje coraz większą popularność. W ubiegłym roku Polska Reprezentacja Lacrosse, w składzie której znalazło się aż 12 Kosynierów, zadebiutowała na Mistrzostwach Świata w Manchesterze, zdobywając tam 14 miejsce w ogólnej klasyfikacji.



Kosynierzy Wrocław są pionierami lacrosse w Polsce i już znaczącymi zawodnikami na międzynarodowej arenie. Biorą udział w wielu międzynarodowych turniejach (ostatnio w Pradze 19-20 lutego 2011). W tym sezonie Polskiej Ligi Lacrosse Kosynierzy zagrają jeszcze w Warszawie ze stołeczną drużyną Grom, a wrocławskiej publiczności zaprezentują się jeszcze w maju podczas finału ligi, gdzie zmierzą się z Poznań Hussars. Spotkania te zadecydują o tytule mistrza polski lacrosse.


W maju również odbędzie się spotkanie 8 europejskich drużyn (m.in. Czechy, Słowacja, Holandia) rywalizować będzie o miano historycznego zwycięzcy drugiej edycji turnieju field lacrosse – SILESIA CUP 2011. Na Polach Marsowych rozegra się jedna z najszybszych i najbardziej dynamicznych gier zespołowych świata. Gospodarzem turnieju jest klub sportowy Kosynierzy Wrocław.


 
 
 
Wróć do góry strony
|
Wrocław.pl (c) 2010powered by CMSMirage

Wrocławski Serwis Internetowy jest oficjalnym
Serwisem Urzędu Miejskiego Wrocławia

statystyki serwisu redakcja serwisu biuletyn informacji publicznej kanały RSS

 
zgłoś uwagę