3°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 03:00

3. Kosynierzy prowadzą w lidze

Dzięki zwycięstwu 6:5 nad zespołem Poznań Hussars drużyna Kosynierów Wrocław awansowała na pierwsze miejsce w Polskiej Lidze Lacrosse. Do końca sezonu zasadniczego zostały jeszcze dwa mecze, w których wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Gromem Warszawa i Spartans Oświęcim.

Wrocław jest dla Kosynierów niczym prawdziwa twierdza. W tym sezonie w stolicy Dolnego Śląska nie był w stanie wygrać nikt, a mecz z Poznań Hussars spełnił oczekiwania najbardziej wybrednych kibiców. Oba zespoły słyną bowiem z tego, że grają do upadłego i nie inaczej było tym razem.

Zacięty bój trwał do ostatnich sekund, a na drodze ofensywnie grających wrocławian stawał nie tylko dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Hussars, ale także słupki, które dwukrotnie ratowały poznaniaków przed stratą bramek.

Hussars swoich szans szukali w kontratakach i dzięki takiej taktyce w czwartej kwarcie prowadzili już nawet 4:1. Ostatnie minuty to już jednak całkowita dominacja Kosynierów, którzy zdobyli pięć bramek tracąc zaledwie jedną.

Lacrosse znalazł się w oficjalnym programie 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu.