Prace wykona firma Elektrotim. Koszt wykonania prac przy dostosowaniu oznakowania poziomego i pionowego oraz montażu elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego to nieco ponad 130 tys. zł. Na wykonanie wszystkich prac firma będzie mieć 2 miesiące od daty podpisania umowy. Lokalizacje, na których wprowadzony zostanie kontraruch, są wytypowane przez Oficera Rowerowego na podstawie zgłoszeń rowerzystów.
Zmiany obejmą 45 lokalizacji na 43 ulicach:
- Orzeszkowej (między Prusa a Jaracza),
- Daszyńskiego (od Jaracza do Prusa),
- Kniaziewicza (od Dworcowej do Pułaskiego),
- Stanisławskiego (od Olszewskiego do Braci Gierymskich),
- Oporowską (od Stalowej do Żelaznej),
- Skwerową (od Komandorskiej do Ślężnej),
- Worcella (od Pułaskiego do Krasińskiego),
- Wandy (między Powstańców Śląskich a Słowiczą),
- Tczewską (od Kowalskiej do Działdowskiej),
- Piramowicza (od Sempołowskiej do Olszewskiego),
- Sempołowskiej (od Piramowicza do Brata Alberta),
- Promień (od Cichej do Sempołowskiej),
- Suchardy (od Grunwaldzkiej do Sienkiewicza),
- Hauke-Bosaka (od Krasińskiego do Pułaskiego),
- Chorzowską (do Katowickiej),
- Katowicką (od Opolskiej do Tarnogórskiej),
- Tarnogórską (od Opolskiej do Górnośląskiej),
- Łagiewnicką (od Klimasa do Armii Krajowej),
- Nasturcjową (od Ostrowskiego do Fiołkowej),
- Kiemliczów (między Rumiankową a Objazdową),
- Rymarską (od Racławickiej),
- Energetyczną (od Pretficza do Zaporoskiej),
- Januszowicką (od Kampinoskiej do Jaworowej),
- Łukową (od Kamiennogórskiej do Małopolskiej),
- Trwałą (od Wielkiej do Radosnej),
- Pszczelarską (od Parafialnej do Rzepakowej),
- Lubińską (od Czarnieckiego do Zachodniej i od Ścinawskiej do Zachodniej),
- Nobla (od Rydygiera do Pomorskiej),
- Paulińską (od Pomorskiej do Św. Macieja),
- Kaszubską (między Pomorską a Kurkową)
- Czeską (od Jugosłowiańskiej do Osobowickiej),
- Olkuską (od Miechowskiej do Kamiennogórskiej),
- Rajską (od Mieroszowskiej do Kamiennogórskiej),
- Raciborską (od Głubczyckiej do Bytomskiej),
- Skoczylasa (od Płońskiego do Średzkiej),
- Kampinoską (od Sochaczewskiej do Januszowickiej),
- Pracką (od wjazdu na teren Humanitarium do Piwowarskiej),
- Włodkowica (od Ruskiej do Krupniczej),
- Bogusławskiego (od Świdnickiej do Komandorskiej),
- Skwierzyńską (od Szczęśliwej do Zaporoskiej),
- Hoene-Wrońskiego (od Wybrzeża Wyspiańskiego),
- Wietrzną (od Wieczornej do Krzyckiej).