7°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 10:00

3. Jeden set to za mało

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały w Policach z Chemikiem 1:3 w drugim meczu finałowym Orlen Ligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw wrocławianki przegrywają już 0-2, ale teraz rywalizacja przenosi się do stolicy Dolnego Śląska.

Początek spotkania należał do gospodyń, które dzięki skutecznym atakom Anny Werblińskiej na pierwszą przerwę techniczną schodziły z przewagą czterech punktów (8:4). Dopiero czas wzięty przez trenera Impelu Tore Aleksandersena uspokoił nieco grę wrocławianek, które powoli zaczęły odrabiać straty. Po ataku Katarzyny Mroczkowskiej udało im się nawet wyjść na prowadzenie (18:17), ale końcówka partii należała już do Chemika.

W drugim secie gra przez długi czas toczyła się punkt za punkt. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej wrocławianki, znów dzięki skutecznym akcjom Mroczkowskiej, odskoczyły i aż do stanu 20:17 udawało im się utrzymywać kilkupunktową przewagę. Wtedy jednak w ekipie Impelu coś się zacięło. Siatkarki Chemika dzięki skutecznej zagrywce i grze blokiem zdobyły sześć punktów z rzędu, a seta wygrały do 21.

To jednak nie złamało woli walki wrocławianek. W trzeciej partii szybko udało im się objąć dwupunktowe prowadzenie, które później stopniowo powiększały. Przy stanie 14:8 dla Impelu trener Chemika Giuseppe Cuccarini wziął czas, ale niewiele to pomogło i trzeci set padł łupem zespołu z Wrocławia (25:19).

W kolejnej odsłonie meczu wrocławianki nie poszły jednak za ciosem. Podrażnione siatkarki Chemika szybko przejęły inicjatywę, a prym na siatce wiodła Izabela Kowalińska. Po jej ataku gospodynie prowadziły już 18:10 i stało się jasne,  że tej partii Impel już nie wygra.

Kolejny mecz we Wrocławiu

W walce o złote medale mistrzostw Polski Chemik prowadzi już 2-0, ale teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia. Trzecie spotkanie rozegrane zostanie dopiero 24 kwietnia i jeśli siatkarki Impelu zwyciężą, to dzień później odbędzie się czwarty mecz.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 25:17).

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Chemika.

Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska.

Impel: Mroczkowska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Kąkolewska, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Sieczka, Konieczna, Gryka.

MVP: Izabela Kowalińska (Chemik Police).