wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jak przygotować artykuł do „Nature”
Jak przygotować artykuł do „Nature”

fot. Tomasz Walków

Dwudniowe warsztaty „The Excellent Science Days” rozpoczną się 5 listopada 2015 we Wrocławiu.

Reklama

„Nature” to jedno z najstarszych i najważniejszych czasopism naukowych na świecie. Założone 146 lat temu przez Normana Lockyera (pierwszy numer ukazał się 4 listopada 1869 r.), od lat posiada jeden z najwyższych wskaźników tzw. Impact Factor (41,456). Corocznie ustalany na podstawie ilości cytowań publikacji naukowych pochodzących z danego czasopisma, jest miarą prestiżu i siły oddziaływania czasopisma na dyscyplinę naukową. Publikacja w grupie czasopism „Nature”, czy „Science” powinna być celem każdego naukowca na świecie.

Podczas warsztatów będzie mowa o zasadach pracy na tekstem, m.in. o wprowadzeniu do publikowania naukowego, warsztacie autora, strukturze tekstu, przygotowaniu wykresów, rycin i doborze słów kluczowych oraz procesie oceny, a także sposobom przygotowania odpowiedzi na uwagi recenzentów.

Dwudniowe wrocławskie spotkanie organizowane jest przez Young Academy of Europe, Academia Europaea Knowledge Hub Wrocław, przy współudziale Akademii Młodych Uczonych i Artystów, Wrocławskiego Centrum Akademickiego, dwóch wrocławskich instytutów PAN  - Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnych oraz Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych) oraz Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

W warsztatach weźmie udział ponad 20 naukowców z Polski, Ukrainy oraz Czech, a poprowadzą je doświadczeni edytorzy: Liesbeth Venema (Senior Editor „Nature”) oraz Iulia Georgescu (Senior Editor „Nature Physics”). Warsztatom towarzyszyć będzie otwarte spotkanie, podczas którego będzie można zdobyć informacje na temat grantów naukowych oraz finansowania projektów badawczych, a także porozmawiać z edytorami i wymienić się doświadczeniami. W programie przewidziano prezentacje m.in.:

- Macieja Łopatki (Project Advisor, Research Executive Agency), który zaprezentuje ważny unijny program FET Open, - Nedjeljki Zagar (University of Ljubljana), która  przedstawi informacje o  COST Targeted Network „SCI-Generation”, - Magdaleny Rowińskiej-Żyrek (Uniwersytet Wrocławski), która omówi projekty europejskie „Marie Skłodowska-Curie”,

- Artura Bednarkiewicza (INTiBS PAN oraz WCB EIT+), który opowie o swoich doświadczeniach z europejską inicjatywą współpracy naukowców COST.

Część otwarta warsztatów rozpocznie się w czwartek, 5 listopada 2015 r. o godzinie 15 w Regionalnym Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej we Wrocławiu na ul. Widok 10.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl