5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 15:18

3. Impel Wrocław wygrywa z Bydgoszczą

Siódma kolejka Orlen Ligi to dla Impel Wrocław kolejne zwycięstwo w tym sezonie! Siatkarki wrocławskiego zespołu wygrały 3:1 przed własną publicznością z KS Pałac Bydgoszcz, tym samym dopisując trzy oczka do swojego dorobku punktowego.

Impelki od początku spotkania konsekwentnie grały „swoją siatkówkę”, powoli odskakując w wyniku punktowym swoim rywalkom. Serię wygranych pojedynków rozpoczęła Agnieszka Kąkolewska, która w tym spotkaniu nie pozwalała przeciwniczkom przebić się przez blok. Po pierwszej przerwie technicznej Impel Wrocław prowadził już 8:2, a Carolina Costagrande i Andrea Kossanyiova wyprowadzały coraz potężniejsze ataki w pole bydgoszczanek. Świetnie w końcówce seta zaprezentowała się także Joanna Kaczor, a Aleksandra Sikorska przypieczętowała zwycięstwo w pierwszym secie – asem serwisowym (25:8)

W siatkarki KS Pałac Bydgoszcz wstąpiła sportowa złość i podjęły walkę z gospodyniami już od pierwszych piłek. Przy stanie 7:4 – Natalia Misiuna po ataku z obiegnięcia po skosie rozpoczęła serię zdobytych punktów dla swojej drużyny. Aktywna i skuteczna na siatce była także Małgorzata Śmieszek, po jej ataku z krótkiej na tablicy informacyjnej pojawił się już wynik 7:7. Można się było domyślać, że w tym secie nie będzie już tak łatwo. Bydgoszczanki faktycznie walczyły do końca, jednak zespół ze stolicy Dolnego Śląska bez przerwy kontrolował wynik. Błędy po stronie rywalek, dobrze rozegrane piłki przez Magdalenę Grykę (która pojawiła się na boisku w miejsce Mileny Radeckiej) i potężne ataki Joanny Kaczor pozwoliły wygrać także w drugiej części spotkania (25:19).

Najwięcej emocji – na boisku jak i trybunach przyniósł jednak trzeci set, w którym Impelki musiały odrabiać wypracowaną przez drużynę przyjezdną przewagę punktową. Błędy Impela, a także fakt, że bydgoszczanki coraz lepiej radziły sobie w przyjęciu i wyprowadzaniu ataków, powodowały, że przewaga rywalek wzrastała. Punkty zdobywały na zmianę Natalia Krawulska, Joanna Kuligowska i Małgorzata Śmieszek. Walka toczyła się jednak do samego końca. Po długich wymianach skutecznie atakowała Carolina Costagrande, ale to nie wystarczyło by zatrzymać zawodniczki z Bydgoszczy. Set zakończył się wynikiem 23:25.

W czwartej partii już bez niespodzianek. Impelki rozpoczęły budować przewagę po dwóch zdobytych z rzędu punktach przez Andreę Kossanyiovą. Kibice Impel Wrocław mieli okazję oglądać kolejne bloki Agnieszki Kąkolewskiej, a także niesamowite obrony Lenki Durr, która broniła w tym meczu nawet najtrudniejsze  piłki. Rozpędzone wrocławianki były na dobrej drodze, by efektownie skończyć spotkanie. Blok Caroliny Costagrande,  kolejny w tym spotkaniu as serwisowy Karoliny Piśli i spektakularny, pojedynczy blok Aleksandy Sikorskiej tylko zbliżały je do zwycięstwa w całym meczu. Rywalkom udało się zdobyć jeszcze tylko trzy punkty, zaś Impel Wrocław kontynuował swoją serię ataków, ostatecznie wygrywając 25:14.

Impel Wrocław : KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:8, 25:19; 21:25; 25:14)

Impel Wrocław: Kossanyiova (17), Ptak (1), Kąkolewska (14), Kaczor (23), Radecka (2), Costagrande (11), Dürr (l) oraz Piśla (2), Sikorska (7), Gryka (1)

Pałac Bydgoszcz: Misiuna (4), Krawulska (16), Kuligowska (11), Śmieszek (7), Bałdyga (4), Fojucik, Portalska (l) oraz Ziółkowska (3), Pleśnierowicz