wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:33

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. "Ostoja z pazurem czyli wrocławskie kocie piekności"

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

"Ostoja z pazurem, czyli wrocławskie kocie piękności” to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać na ul. Świdnickiej, przy hotelu Monopol.

Na 13 planszach, od 12 marca do 2 kwietnia można oglądać prace ostojowych artystów i artystek, którzy prezentują portrety kotów we własnej interpretacji. Kocie modelki i modele pochodzą z wrocławskich domów

21 marca o godzinie 12:00 organizatorzy planują dodatkowo wydarzenie, które nawiąże do Światowego Dnia Zespołu Downa, wielu bowiem podopiecznych Stowarzyszenia Ostoja oraz artystów prac posiada właśnie ten syndrom. Do akcji przyłączy się Cafe Równik, serwując ciasteczka o  ciekawej nazwie "kocie języczki" i komunikując o swoim najbliższym projekcie.

Partnerem technicznym wystawy jest Metaloplastyka.

Stowarzyszenie „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

powstało w 1993 roku z inicjatywy rodziców i opiekunów dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego. Zrzesza rodziców (opiekunów) dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz pracującą z nimi kadrę specjalistyczną z miasta Wrocławia i Dolnego Śląska.

Jako główny cel swojej działalności Stowarzyszenie przyjęło prowadzenie działań zmierzających do stworzenia równych praw i szans życiowych w społeczeństwie dla rodzin wychowujących dzieci i młodzież niepełnosprawną, zwłaszcza w zakresie rehabilitacji, terapii, edukacji i wychowania. Jednostkami organizacyjnymi Stowarzyszenia są placówki we Wrocławiu oraz w Środzie Śląskiej. 

Stowarzyszenie prowadzi:

  • Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny we Wrocławiu przy ul. Górnickiego 37a realizujący w ramach pobytu dziennego zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze dla dzieci z głębokim upośledzeniem umysłowym (dla 70 dzieci), wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju dzieci do 10 roku życia oraz pomoc psychopedagogiczną dla ich rodzin (dla około 150 dzieci).
  • Centrum Terapeutyczno - Rehabilitacyjne we Wrocławiu przy ul. Litomskiej 10 prowadzące działania rehabilitacyjne i terapeutyczne aktywizujące młodzież niepełnosprawną – uczestniczy w nich około 90 osób.
  • Ośrodek Rewalidacyjny w Środzie Śląskiej przy ul. Malczyckiej 4, w którym z rehabilitacji ruchowej, terapii pedagogicznej i logopedycznej korzysta stale ponad 50 dzieci.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową z programem przygotowującym do udziału we wspomaganym zatrudnianiu
  • Środowiskowy Dom Samopomocy we Wrocławiu przy ulicy Stawowej 1a (dla grupy 30 osób)
Ponadto:
  •  stałe punkty informacyjno – poradnicze dla rodzin oraz wszystkich zainteresowanych działaniem na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
  • szkolenia w zakresie metod usprawniania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
  • coroczne turnusy rehabilitacyjno – instruktażowe dla dzieci i ich opiekunów oraz obozy integracyjne dla młodzieży z udziałem rówieśników - wolontariuszy
  • imprezy okolicznościowe dla podopiecznych i ich rodzeństwa
  • działalność propagującą aktywność artystyczną dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
  • stałą współpracę z wyższymi uczelniami
  • stałą współpracę z wolontariuszami
  • aktywnie uczestniczy w konstruowaniu samorządowych programów skierowanych na podnoszenie jakości życia rodzin wychowujących dzieci i młodzież niepełnosprawną.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także