„RODOmania” w Arboretum w Wojsławicach

„RODOmania” w Arboretum w Wojsławicach

Arboretum w Wojsławicach, jeden z najpiękniejszych parków w Europie, położone jest w pobliżu Niemczy. Od roku 1988 jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonaci roślin znajdą tu ponad 11 tysięcy różnych gatunków i odmian roślin oraz 3 unikatowe Polskie Kolekcje Narodowe.

„RODOmania”

W Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach ukoronowaniem czasu kwitnienia rododendronów – czyli różaneczników i azalii – jest święto o nazwie „RODOmania”. W tym roku to VI już spotkanie miłośników roślin wrzosowatych odbędzie się w niedzielę 28 maja.

Rodzaj botaniczny Rhododendron należy do rodziny wrzosowatych, która jest jedną z najbogatszych w świecie roślin. Wojsławickie Arboretum znane jest szeroko z Kolekcji Narodowej Różaneczników, największej i najstarszej w Polsce. W zabytkowym podworskim parku, możemy oglądać ponad stuletnie okazy różaneczników z unikatowej przedwojennej kolekcji Fritza Oheimba, ówczesnego właściciela majątku ziemskiego Wojsławice. W kolekcji Rhododendron możemy podziwiać ponad 1200 gatunków i odmian tych pięknych roślin, będących właśnie teraz w pełni kwitnienia.

W niedzielę 28 maja 2017 r. polscy szkółkarze zaprezentują ogrody pokazowe z różanecznikami, a Hanna Grzeszczak-Nowak, inspektor Arboretum, podczas wykładu opowie „Jak ogrodnicy uczcili księżną Daisy” – niegdyś związaną z ogrodami w Zamku Książ i palmiarnią w Lubiechowie. O godzinie 12 poprowadzi także spacer, na którym zaprezentuje nową rabatę różaneczników Seidla, w tym odmianę ‘Daisy’. W urokliwej kaplicy, pięknie usytuowanej na wzgórzu, o godz. 15.30 rozpocznie się nabożeństwo majowe, a potem koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”. W programie m. in. utwory Mikaela Jacksona, Leonarda Cohena w aranżacji na akordeony.

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł
 

Terminy „RODOmania” w Arboretum w Wojsławicach

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

Wojsławice 2, 58–230 Niemcza

Komentarze