HEMEROmania czyli spotkanie entuzjastów liliowców w Arboretum w Wojsławicach

Arboretum w Wojsławicach piękne pełnią lata

Arboretum w Wojsławicach, jeden z najpiękniejszych parków w Europie, położone jest w pobliżu Niemczy. Od roku 1988 jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonaci roślin znajdą tu ponad 11 tysięcy różnych gatunków i odmian roślin oraz 3 unikatowe Polskie Kolekcje Narodowe.

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach spełnia marzenia ogrodników i wielu posiadaczy ogrodów – jest piękne i atrakcyjne przez cały sezon. Teraz, w pełni lata, rozpoczęły kwitnienie hortensje. Ich zbiór stale powiększany liczy ponad 300 gatunków i odmian. Posadzone w dużych grupach tworzą bajkowo piękne, kolorowe kompozycje, szczególnie gdy usytuowane są na brzegami stawów. Wiedza i umiejętności współczesnych ogrodników pozwalają cieszyć się coraz to nowymi i piękniejszymi odmianami hortensji, ale w Arboretum zadziwiają też ponad stuletnie okazy tych roślin.

Coraz popularniejsze stają się trawy ozdobne, a obserwując dziesiątki ich odmian, w tym okazałe miskanty i molinie,  można zachwycać się ich niebywałą różnorodnością, zwiewnym pokrojem i nowymi tonacjami barw. Po lewej stronie Wojsławickiego Potoku zwracają uwagę różnokolorowe rabaty – to dzieło współpracujących z Arboretum szkółkarzy i projektantów. Rabaty te są teraz w pełnej krasie, fantazyjne w kolorycie i kompozycjach. Na wielu innych (powierzchnia całego Arboretum to aż 62 hektary) kwitną obecnie floksy, powojniki, bodziszki, dzielżany, rudbekie i ketmie szałwie i kocimiętki. Spacerując po Wojsławickim Arboretum można nabrać przekonania, że wcale nie trzeba jechać daleko, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych parków w Europie.

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł
 

Terminy Arboretum w Wojsławicach piękne pełnią lata

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

Wojsławice 2, 58–230 Niemcza

Komentarze