Wystawa piwonii w Arboretum w Wojsławicach

Wystawa piwonii w Arboretum w Wojsławicach

Arboretum w Wojsławicach, jeden z najpiękniejszych parków w Europie, położone jest w pobliżu Niemczy. Od roku 1988 jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonaci roślin znajdą tu ponad 11 tysięcy różnych gatunków i odmian roślin oraz 3 unikatowe Polskie Kolekcje Narodowe.

25 czerwca Święto Czereśni – degustacja

Teraz właśnie dojrzewają te smaczne owoce, z których uprawy niegdyś słynny był Dolny Śląsk. Z inicjatywy prof. Tomasza Nowaka w Wojsławickim Arboretum na powierzchni 12 hektarów utworzono bank genów historycznych odmian czereśni i posadzono ponad 2 tysiące tych drzew. Goście będą mieli rzadką okazję aby bez ograniczeń degustować, porównywać smak owoców bardzo różnorodnych odmian. Na godzinę 9. zaplanowano w Arboretum kiermasz roślin i przetworów owocowych. Przed południem odbędą się dwa wykłady, a w samo południe rozpocznie się spacer z przewodnikiem i IV Warsztaty Sadownicze, poświęcone m.in. szczepieniu drzew. Po południu zostaną ogłoszone wyniki konkursu kulinarnego „Czereśniowe fantazje” oraz ekologicznego „Strachy na wróble”. O godzinie 14.30 rozpoczną się wybory króla i królowej czereśni.

Interesująco zapowiada się koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”, w godz. 15.00–18.00. Zespół z Ukrainy zaprezentuje „Muzykę narodów z Odessy”, następnie młodzi muzycy z Wrocławia przedstawią utwory z dawnych lat w nowych aranżacjach.

Obecnie w wojsławickim Arboretum na wielu rabatach królują róże zachwycając swoją ogromną różnorodnością. Są to zarówno odmiany historyczne, jak i róże pnące, okrywowe, miniaturowe i nostalgiczne. To także moment kwitnienia pięciorników, cudownie pachnących jaśminowców i piwonii.

Więcej informacji:  www.arboretumwojslawice.pl

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł
 

Terminy Wystawa piwonii w Arboretum w Wojsławicach

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

Wojsławice 2, 58–230 Niemcza

Komentarze