Święto Policji we Wrocławiu

Święto Policji we Wrocławiu

Obchody 97 rocznicy powstania Policji rozpoczną się o 12.30 na Placu Wolności. Po okolicznościowych przemówieniach, musztrze paradnej i defiladzie pododdziałów, około godziny 14.00 odbędzie się pokaz antyterrorystów. Zaplanowano też festyn, a na nim mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m.in. występy orkiestry dolnośląskiej policji, prezentację sprzętu oraz policyjnych pojazdów służbowych i specjalistycznych, sprzętu ratowniczego, symulator jazdy 3D oraz symulator zderzeń, konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, w tym pawilon, w którym mieścić się będzie przystanek profilaktyczny „Nie dopalaj się”, którego celem jest propagowanie życia bez narkotyków i dopalaczy.

Ponadto zorganizowane będą punkty poradnictwa, a także spotkania z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” – maskotką dolnośląskiej Policji.

W dolnośląskiej Policji pracuje 7567 policjantek i policjantów oraz 1719 pracowników cywilnych. Obchody Święta Policji we Wrocławiu są okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Plac Wolności

pl. Wolności,  Wrocław

Komentarze