wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:02

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Koncert na konsole do gier, wrocławski Kompopolex i Beniovska

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Dwudniowy finał Biennale WRO – koncert na konsole do gier, wrocławski Kompopolex, Beniovska i artyści zagraniczni.

9 i 10 grudnia odbędzie się ostatnia performatywna odsłona 19. edycji Biennale Sztuki Mediów WRO REVERSO. Finał największego przeglądu sztuki współczesnej w Polsce to m.in. koncert Mikro Orchestra na konsole do gier oraz występy Kompopolex, Beniovskiej i artystów zagranicznych. Do 17 grudnia w CS WRO trwa także wystawa „nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W ostatnim miesiącu wydarzeń Biennale WRO REVERSO ramy programu wyznacza para hashtagów #artystkiiartyści i #śladcyfrowy.

Przed nami dwudniowy program performatywny wypełniony koncertami z udziałem lokalnych i międzynarodowych artystek i artystów REVERSO. 9 grudnia rozpocznie się koncertem odbywającym się jednocześnie w Centrum Sztuki WRO i francuskim Mains D’Oeuvre, nadawanym do dwóch miejsc jednocześnie (REVERSO REDUX #4). We Wrocławiu wystąpi grupa Mikro Orchestra, która powraca do WRO po 20 latach. W formule jam session zagra koncert na kieszonkowe 8-bitowe konsole do gier.

Z kolei przebywający w Paryżu artyści w performansie „Decibane” przejmą zdalną kontrolę nad komputerem zlokalizowanym w CS WRO, wydobywając z hałasu dźwiękowo-wizualne formy. Na zakończenie odbędzie się audiowizualny koncert techno-duetu Elek Ember.

10 grudnia (piątek) o 16.00 w ramach ostatniej odsłony REVERSO REDUX przeniesiemy się do miejsc do tej pory niedostępnych dla publiczności. Domowe biurko stanie się sceną dla dwójki performerów – Kazuhiro JO (prosto z Japonii) i towarzyszącej mu zdalnie z biura Centrum Sztuki WRO Beniovskiej. Muzycy będą grać jednocześnie na specjalnie przygotowanych „papierowych płytach” pozbawionych informacji akustycznej.

O 20.00 w galerii CS WRO rozpocznie się performance „Field” – kanadyjski artysta Martin Messier stworzy hipnotyczny, kontemplacyjny spektakl z udziałem świateł i obrazu. Na zakończenie audiowizualnego maratonu organizatorzy przygotowali koncert na elektronikę, bioinstrumenty, samplery i głośniki doustne w wykonaniu wrocławskiego składu Kompopolex.

17 grudnia (wt. – pt., 12.00-18.00) w Centrum Sztuki WRO oglądać można także wystawę „nie chcę odpowiadać na to pytanie” , na którą składa się 9 premierowych międzynarodowych prac wideo i instalacji.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także