Europejskiej Nocy Literatury 2017

Europejskiej Nocy Literatury 2017

10 współczesnych autorów, 10 czytających i 10 niezwykłych miejsc. 6 edycja Europejskiej Nocy Literatury pod hasłem „Natura” odbędzie się już 22 kwietnia, tym razem na wrocławskim Nadodrzu. Pierwszy z czytających, który potwierdził udział w wydarzeniu, jest aktor i satyryk Jacek Fedorowicz.

- Podczas szóstej edycji Europejskiej Nocy Literatury po raz drugi zaprosimy uczestników na spacer poza ścisłe centrum miasta: tym razem do znanych i mniej znanych zakątków wrocławskiej dzielnicy Nadodrze - mówi Katarzyna Janusik, koordynatorka projektu.

Czytania odbędą się w godzinach 17.00-22.00, a ich tematem przewodnim będzie natura. Europejska Noc Literatury to 10 współczesnych autorów, 10 czytających i 10 niezwykłych miejsc. Pierwszym z czytających, który potwierdził udział w wydarzeniu, jest aktor i satyryk Jacek Fedorowicz. Kolejne nazwiska poznamy już niebawem.

Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry. Organizatorem ENL jest Biuro Wrocław 2016.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze