wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Ilustracja jest wspaniałym światem wyobraźni opowiedzianym za pomocą obrazów. Ilustracje dla dzieci niosą radość i magię, skutecznie pozwalają zanurzyć się głębiej w świat opowieści.

Rola, którą pełnią ilustracje do książek to nie tylko uzupełnianie treści, to nauka estetyki i wrażliwości na piękno, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni. Jest wiele technik plastycznych pozwalających przedstawić daną opowieść i to ilustrator decyduje jaką technikę dobierze do danego tekstu.

Fundacja OPEN MIND zaprasza do poszukiwania inspiracji w fantastycznej opowieści wrocławskiej poetki i pisarki Ewy Zachary, pt. „Strachota Postrach Strachocina. Legenda wrocławska”. Bezpłatne warsztaty będą okazją do poznania historii przerażającego stwora siejącego postrach na wrocławskim Strachocinie i stworzenia niezwykłych ilustracji w jednej z czarno – białych technik plastycznych. To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej przez którą poprowadzi was zdobywa na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia. Nad procesem twórczym pieczę trzymać będzie Anna Pawlina.

Na co dzień autorka niezwykłych wnętrz, bajkowych ilustracji, najpiękniejszych torebek i nie tylko…Pedagog, prowadzi zajęcia plastyczne. Mieszka i tworzy w mieście, w którym oficjalnie mieszkają krasnoludki i nikogo to nie dziwi.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31 grudnia 2021 r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy.

Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin.

Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także