Poznaj Wrocław: EIT+ i Ogrody Doświadczeń Humanitarium

Naukowcy zajęli kompleks budynków z początku XX wieku zaprojektowanych przez Maxa Berga (autora projektu m.in. Hali Stulecia).

  • Ogrody Doświadczeń Humanitarium

  • Wrocławskie Centrum Badań EIT+

  • Ogrody Doświadczeń Humanitarium

  • Ogrody Doświadczeń Humanitarium


Do dworca przylega teren Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ – jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-naukowych w Polsce. Naukowcy zajęli kompleks budynków z początku XX wieku zaprojektowanych przez Maxa Berga (autora projektu m.in. Hali Stulecia). Przed II wojną światową mieścił się tam szpital i miejski dom opieki, po 1945 r. obiekt zajęli żołnierze Armii Radzieckiej, a potem technika, m.in. mechaniczne i rolnicze.

Od kilku lat zabytkowe budynki są modernizowane, powstają między nimi także obiekty. Znajdujące się w nich laboratoria na co dzień są niedostępne, ale w najbliższą sobotę 9 maja każdy będzie mógł zobaczyć specjalistyczne pracownie, w których pracują uczeni.

Za to w tygodniu i w większość weekendów otwarte są Ogrody Doświadczeń Humanitarium (część EIT+) – placówka promująca naukę wśród dzieci i młodzieży. To pewne, że i dorośli nie nudzą się, zwiedzając tutejsze prezentacje. Interaktywne wystawy prowokują do zabaw dużych i małych gości, a przy okazji uczą.

Obecnie (kwiecień-maj 2015) prezentowana jest w Humanitarium ekspozycja „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, dzięki której można uzupełnić swoją wiedzę z fizyki, matematyki, optyki.

W Humanitarium organizowane są lekcje, spotkania i wykłady dla dzieci, a w weekendy – zabawy plenerowe, gry oraz pikniki. Więcej informacji o Humanitarium i jego programie znajdziesz TUTAJ.

Na Pracze Odrzańskie pociągiem dojedzie się zaledwie w 16 minut.

Zgłoś uwagę