Earthdance-Wrocław

Cykliczne eliminacje festiwalu w Mleczarni

  • Kolejne koncerty w Mleczarni

    Kolejne koncerty w Mleczarni


W środę, 21 maja, o godz. 20.00 w klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5) wystąpią:

Zespół Sonda – powstał we Wrocławiu w 2005 r., założony przez czterech gitarzystów. Jako że cztery gitary okazały się niewłaściwą proporcją dla formacji mającej wówczas ambicję grać progresywnego rocka, dwóch gitarzystów zostało przekwalifikowanych na perkusję i bas. I tak zaczęło się granie, od coverów Porcupine Tree i Led Zeppelin po autorskie kompozycje. Obecnie z pierwotnego składu pozostała połowa, a muzyka kapeli definiowana jest teraz najczęściej po prostu jako „nie-prymitywny rock”. Słyszalne są w niej również funkowe naleciałości i progresywne aranżacje.

 


Głos Rozsądku – wybrzmiewa nieograniczoną gamą dźwięków. Zaangażowane pieśni balansują na granicy kiczu. Miłosne uniesienia skonfrontowane zostają z banalnym akordem. Aspirujące poezje oparte są na drażniącym dysonansie. Muzyka Głosu Rozsądku jest eklektyczną syntezą różnorodnych stylów. Poprzez zabawę formą i treścią za pomocą absurdu i pastiszu pokazują w krzywym zwierciadle współczesną popkulturę.

 

 

Wstęp wolny!

Zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina” i klubokawiarnią Mleczarnia w partnerstwie z Amnesty International.

 

mw

Zgłoś uwagę