5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 07:20

3. Dziś II edycja biegu „Dziesiątka Wroactiv”

Trasa biegu prowadzi al. Śląską i ul. Królewiecka, a start i metę wyznaczono na esplanadzie Stadionu Wrocław.

Celem imprezy jest m.in. popularyzacja biegów masowych jako najprostszej formy rekreacji, promowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska biegowego i sportowe rozpoczęcie sezonu biegowego.

W biegu mogą wziąć udział zawodnicy, którzy do dnia 15 marca 2015 r. ukończyli 16 lat, a osoby niepełnoletnie będą mogły wystartować za zgodą opiekuna prawnego. Organizatorzy wyznaczyli limit zawodników mogących wziąć udział w zawodach na 3000.

Mapa biegu "Dziesiątka Wroactiv"

Mężczyźni będą klasyfikowani w siedmiu, a kobiety w sześciu kategoriach wiekowych. Dodatkowa klasyfikacja przeznaczona została także dla pracowników naukowych uczelni oraz dla najlepszego wrocławianina i wrocławianki.

Zgłoszenia do biegu drogą elektroniczną przyjmowane były do 9 marca.

Wpisowe wynosi:

• 50 zł w terminie do 9 marca
  • 70 zł w dniu imprezy (w biurze zawodów i w przypadku wolnych numerów startowych)

Osoby, które zgłoszą się i dokonają opłaty do 28 lutego, otrzymają numery imienne.

Medal biegu "Dziesiątka Wroactiv"

Dokładny regulamin biegu można znaleźć TUTAJ (plik .PDF). Organizatorem zawodów jest Fundacja Wroactiv we Wrocławiu.

W ubiegłym roku w zawodach wystartowało ok. 1800 osób, a trasę najszybciej pokonał Kenijczyk David Metto. Najlepszy z Polaków Mateusz Demczyszak z Jaworzyny Śląskiej był piąty.