o dniu życzliwości

Dzień Życzliwości to mnóstwo spotkań, rozmów i akcji specjalnych. Poznasz nowych ludzi i podyskutujesz na ważne tematy.

Rusz się z kanapy i sprawdź, co zaplanowaliśmy w tym roku!

Zobacz kalendarz wydarzeń
Dzień Życzliwości

Idea

21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello day.

Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju, ale we Wrocławiu obchodzimy je od pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Hello, uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! Zapraszamy – 21 listopada spotkajmy się we Wrocławiu!

Wrocław miastem ludzi życzliwych! Dołącz do nas

Hasło naszej kampanii to „Znajdź się wśród życzliwych!”. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tak niewiele kosztują, a tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę.

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję i zorganizowania działań w swojej firmie, na podwórku czy w lokalnej społeczności. O wszelkich działaniach z okazji Dnia Życzliwości poinformujemy na stronie dzienzyczliwosci.pl. Zgłoszenia wydarzeń prosimy wysyłać pod adresem: bok@lama-media.com

Znajdź się wśród życzliwych!

aktualności

Pokój Życzliwości w szpitalu na Borowskiej. Poznaj twórców tego projektu

Pokoje Życzliwości, projekt wrocławskiego stowarzyszenia Pozytywne.com, to program odnawiania szpitalnych świetlic dla dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów przemieniają się one w kolorowe, wesołe miejsca, w których najmłodsi pacjenci mogą oderwać się od otoczenia dzięki grom i zabawom. Najnowszym efektem pracy stowarzyszenia jest Pokój Życzliwości w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej, o którym opowiada Emilia Kurzyńska – koordynatorka projektu.

Pokoje Życzliwości we wrocławskich szpitalach

Ósmym z kolei zrealizowanym projektem „Pokoje Życzliwości” stały się świetlice dwóch jednostek szpitalnych we Wrocławiu. Do programu dołączyły: Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (oddziały: Laryngologii, okulistyki, Ortopedii, Nefrologii) oraz Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka (Oddział Chrurgii Dziecięcej).

co się będzie działo?

Dzień Życzliwości to mnóstwo spotkań, rozmów i akcji specjalnych. Poznasz nowych ludzi i podyskutujesz na ważne tematy.

Rusz się z kanapy i sprawdź, co zaplanowaliśmy w tym roku!

Zobacz kalendarz wydarzeń
Dzień Życzliwości