wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Dzień Dziecka (KONKURSY) - NOWE KSIĄŻKI!

Mamy dla was książki dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka.

Żeby wygrać książki trzeba do poniedziałku 2 czerwca do godz. 12 wysłać maila na adres: [email protected] wpisując w temat wiadomości „Konkurs-książki”. W treści maila należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, TYTUŁ WYBRANEJ KSIĄŻKI i odpowiedzieć na pytanie „Jaka książka została w tym roku nagrodzona w konkursie „Dobre Strony” podczas 5. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży?

Decyduje kolejność nadsyłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailem zwrotnym.

Książki do wygrania:

1.„Będę u Klary” Grażyna Bąkiewicz (Wydawnictwo Literatura)

Olek jest synem brutalnego gangstera, i nie gorszym od niego łobuzem. Nieraz ojciec dał psom w łapę, żeby nie wyciągały konsekwencji z jego brzydkich wybryków. I żeby mieć go znów przy nodze. Traf chce, że chłopak zrywa się z łańcucha i smakuje nowego, wiejskiego życia w chacie pewnej Babki. Sam tym zaskoczony, odnajduje sens w wyciąganiu wody ze studni, rąbaniu drew i pomocy wioskowym w ich codziennym trudzie. Odkrywa niezwykłość tego miejsca, ale i mroczne tajemnice mieszkańców. Odnajduje miłość – nie tylko do pięknej dziewczyny z baru. Wkrótce jednak ojciec upomina się o niego: do nogi! Reakcja syna zaskakuje ich obu.

2.„Ania” Barbara Ciwoniuk (Wydawnictwo Literatura)

Powieść Ania znalazła się wśród dziesięciu książek wyróżnionych nominacją do nagrody „Książka Roku", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY. Ma znakomicie nakreślonych bohaterów, dynamiczną akcję, mądre i ważne przesłanie. Młodzi dojrzewają tu do trudnych moralnie wyborów, dorośli — strzegą zasad, które dają im siłę i mądrość. […] Ania to powieść etycznie gęsta, ale i bardzo przejrzysta. Mówi czytelnikom: dom tworzą ludzie; ponosimy odpowiedzialność za tych, których kochamy i którzy nas kochają.

3.„Kajtek i Yetik podnoszą żagle” Paweł Wakuła (Wydawnictwo Literatura)

Kajtek znowu marzy o wielkiej przygodzie, ale jeśli chce wyruszyć wraz z Yetikiem w rejs na Wyspę Szkieletów po skarb Zacharego Euzebiusza, musi pokonać wiele przeszkód. Na drodze przyjaciół staną niebezpieczni mieszkańcy Szemranego Nabrzeża, tajemniczy szejk Abdullach i jego cztery żony (w tym jedna duża!), banda Kaprawego oraz sam burmistrz Pasztet. Na szczęście Yetik jest w formie i ma pod ręką encyklopedię w sztywnej oprawie. Będzie się działo!

4.„Klub Latających Ciotek” Rafał Witek (Wydawnictwo Literatura)

Zero internetu.  Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku!

5. „Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć” Dorota Combrzyńska-Witek (Wydawnictwo Literatura)

Leon nie ma w domu spokoju – nowa macocha, nowa siostra i miotający się między nimi ojciec – to nie są warunki dla rozsądnego nastolatka. Dlatego z radością przeprowadza się do babci, która mieszka w jednej z łódzkich kamienic przy Piotrkowskiej. Tam, w mieszkaniu sąsiada, którego kotami ma się opiekować pod nieobecność właściciela – spotyka Miłkę, dziewczynę o dość irytującym sposobie bycia. Tych dwoje indywidualistów i samotników z czasem łączy coraz więcej: upodobania muzyczne, tajemnica despotycznej babki Miłki, niezwykłe postaci i wydarzenia, na jakie natykają się podczas swoich wędrówek po mieście. Nie liczcie jednak na typowe love story. To raczej niezła szarpanina emocjonalna z ciągłym pytaniem w tle: czy warto…? 

6. „Własny pokój” Barbara Ciwoniuk (Wydawnictwo Literatura)

Zacha nie da się nie lubić. To chłopak z „dobrego domu”: świetnie się uczy, jest spokojny, uprzejmy, nie sprawia problemów. Jego życie zmieni się, gdy pozna Alfiego – drugorocznego z innej klasy, który ukradnie mu telefon. Czy przyjaźń z chłopcem, który go okradł i bez przerwy wikła się w trudne sytuacje, jest możliwa? Ile nieszczęść musi spaść na głowę Alfiego, nim Zach odkryje, że pod zuchwalstwem i cynizmem kolegi kryją się bezradność i rozpacz? To powieść o niełatwym, szybkim dorastaniu. O sile przyjaźni i dawaniu szansy tym, którym nikt jej nie daje.

7. „Noskawery” Paweł Beręsewicz (Wydawnictwo Literatura)

Zuzia marzy o noskawerze. Oryginalnym, pachnącym, takim, jaki ma Jackson Beever. I połowa (ta fajniejsza połowa) dziewczyn z klasy. Kiedy dostaje go pod choinkę od babci – jest w siódmym niebie! Fajniejsza połowa wreszcie ją dostrzega! W międzyczasie Zuzia też coś dostrzega, coś zupełnie zaskakującego! I robi jej się bardzo wesoło, nawet kiedy okazuje się, że TERAZ najmodniejsze są lightmany, a swojego noskawera może spokojnie oddać babci.Zabawna historia o modzie i jej uleganiu.

8. „O tych, którzy się rozwijali” Iwona Chmielewska (Media Rodzina)

Książka - zagadka. Kim są "ci, którzy się rozwijają"? Każdy z nas poczuł kiedyś działanie tajemniczych, niewidzialnych nici łączących ludzi i ich sprawy w czasie i przestrzeni. I każdy - dziecko i dorosły - może tę książkę odczytać po swojemu. Iwona Chmielewska tworzy książki obrazkowe dla ludzi w każdym wieku. Zdobywa za najważniejsze międzynarodowe nagrody (np. Złote Jabłko w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award). Jej książki znane są czytelnikom w Korei Południowej, Japonii, na Tajwanie, w Niemczech, Francji, Meksyku, Hiszpanii i Izraelu... a ostatnio na szczęście także w Polsce.

9. „Kroniki Saltamontes - ucieczka z mroku” Monika Marin (Pinus Media) (12 sztuk)

Książka przeznaczona jest dla dzieci 9-12 lat i jest pierwszą częścią trylogii. Historia rozpoczyna się po drugiej wojnie światowej, gdzie dwóch chłopców, serdecznych przyjaciół, mieszka w sierocińcu. Chłopcy mają 8 i 10 lat, a ich przyjaźń przetrwa kilkadziesiąt następnych lat. Lecz zanim staną się dojrzałymi mężczyznami przejadą przez prawie całą Europę, gdzie spotkają ich sytuacje niebezpieczne, wzruszające i magiczne. Wierzą, że dzięki Maszynie do Produkowania Szczęścia którą sami skonstruowali spotkają serdecznych ludzi, przeżyją niewiarygodne przygody i znajdą miejsce na dom w którym się osiedlą.

Sprawdź też, jakie atrakcje czekają na najmłodszych we Wrocławiu na Dzień Dziecka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl