Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk

Od 17 do 30 lipca można głosować nad złożonymi wnioskami II edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. Na liście propozycji jest 61 projektów sportowych i turystycznych. Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się w październiku i potrwa do końca marca 2018 r.

  • źródło: aktywny.dolnyslask.pl


Pikniki rodzinne, imprezy dla miłośników zwierząt i turnieje sportowe – to tylko niektóre propozycje zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. W sumie mieszkańcy regionu zgłosili 76 projektów sportowych i turystycznych, 15 zostało odrzuconych, a na 61 można głosować. Lista projektów – we Wrocławiu 20, w rejonie wrocławskim 8, w rejonie jeleniogórskim 9, w rejonie legnickim 10, w rejonie wałbrzyskim 14.

Głosowanie do 30 lipca

Głosować można tylko i wyłącznie przez Internet – za pomocą portalu aktywny.dolnyslask.pl. Może to zrobić każdy mieszkaniec województwa (niezależnie od miejsca zamieszkania), który ukończył 16 lat. Głos oddaje się tylko 1 raz i tylko na 1 projekt. Głosowanie zakończy się 30 lipca 2017 r. o godzinie 23:59.

Konkursy na realizację wyłonionych w głosowaniu zwycięskich projektów odbędą się między 8 sierpnia a 30 września 2017 r.. Realizacja projektów rozpocznie się 1 października i potrwa do końca marca 2018 r..

Sport i turystyka

II edycja budżet to 600 tys. zł, które przeznaczone będą na projekty z zakresu upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 120 tysięcy złotych.

Zgłoś uwagę