wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:26

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski wynalazek dla lekarzy i położnych dostanie 5 mln zł
Pregnabit, urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki źródło: Nestmedic
Pregnabit, urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki

Startup Nestmedic SA z Wrocławia otrzyma niemal 5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace nad telemedycznym systemem Pregnabit nowej generacji – to przenośne urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Reklama

Startup Nestmedic SA z Wrocławskiego Parku Technologicznego otrzyma niemal 5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace nad telemedycznym systemem Pregnabit nowej generacji – to przenośne urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Szybka Ścieżka – program prowadzony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przeznaczony jest dla przedsiębiorców spełniających kryteria mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą oni ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących realizację badań przemysłowych lub prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami służącymi rozwojowi prowadzonej działalności.

Nestmedic z Wrocławskiego Parku Technologicznego

Pregnabit został zarekomendowany do dofinansowania jako jeden z 12 pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Dofinansowanie to jest najwyższe spośród wszystkich dotacji przyznanych dotąd spółce. W ramach projektu Nestmedic planuje przeprowadzenie kompleksowych prac badawczo-rozwojowych – telemedycznego systemu Pregnabit drugiej generacji.

Pregnabit drugiej generacji

– Grant od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest dla nas podwójnie ważny. Z jednej strony po raz kolejny pokazuje, że nasz system teleKTG Pregnabit spełnia wszelkie kryteria innowacyjnego produktu, z drugiej natomiast pozwala nam kontynuować prace badawczo-rozwojowe i dostosowywać nasze rozwiązanie do potrzeb mam i ich lekarzy oraz oczekiwań rynku – mówi dr n. med. Anna Skotny, General Manager oraz współtwórczyni Nestmedic.

Projekt składa się z trzech etapów: koncepcyjnych prac rozwojowych, następnie przemysłowych, których rezultaty ocenione zostaną w ramach ostatniego etapu badań klinicznych. Dzięki temu projektowi spółka będzie mogła wprowadzić do swojej oferty urządzenie nowej generacji, które wyprzedzać będzie potencjalne rozwiązania konkurencyjne  pod względem niezawodności, dokładności i łatwości samodzielnego stosowania.

Na zdjęciu: u dołu - dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha (współtwórczyni i prezes Nestmedic), dr n. med. Robert Woytoń; u góry - dr n. med. Anna Skotny (współtwórczyni i General Manager Nestmedic), Jan Tarka, źródło: Nestmedic.

Zespół pracujący nad marką Pregnabit, kierowany przez Patrycję Wizińską-Socha, znalazł się wśród laureatów konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”.

Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych

Sprzedaż urządzenia Pregnabit rozpocznie się we wrześniu 2017 r.. Spółka nie poprzestanie jednak na tym etapie, zamierza bowiem wprowadzić do swojej oferty także nowe rozwiązania. 12 czerwca 2017 r. Nestmedic SA zadebiutował na NewConnect.

Wrocławianka, Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie KTG, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016.

– Naszą ambicją jest dostarczenie lekarzom, położnym i kobietom w ciąży systemu, który podniesie jakość opieki nad ciężarnymi, będzie intuicyjny w obsłudze i skuteczny – dodaje Anna Skotny.

Nestmedic Sp. z o.o. jest wrocławską firmą działającą na rynku telemedycznym oraz prywatnej służby zdrowia. Powstała ona w celu stworzenia i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego monitoringu dobrostanu płodu – Pregnabit.

Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych, którzy – dzięki zastosowaniu urządzenia – mogą przeprowadzać badania KTG u kobiet w ciąży w dowolnym momencie oraz miejscu. Szczególnie w sytuacjach, kiedy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa czy konieczna.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl