12°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 15:20

3. Adam Kellerman wygrał turniej tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”

Australijczyk Adam Kellerman został zwycięzcą XII Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach „Wrocław Cup2014”, który zakończył się w stolicy Dolnego Śląska. Wśród pań najlepsza okazała się Niemka Katharina Kruger.

W tym roku we Wrocławiu rywalizowało ponad 60 zawodników z 13 krajów, jednak w singlu ponownie bezkonkurencyjny okazał się Kellerman (12. w światowym rankingu), który obronił wywalczony przed rokiem tytuł. W finale Australijczyk pokonał Brytyjczyka Alfiego Hewetta 6:3, 7:5.

W turnieju singlistek triumfowała Katharina Kruger (9. miejsce w światowym rankingu), która od początku rywalizacji uważana była za główną faworytkę zawodów. W finale Niemka pokonała Holenderkę Michaelę Spaanstrę 6:3, 6:0.

Sporo emocji było w finale gry podwójnej, w której duet Martin Wegner (Austia) – Adam Kellerman okazał się lepszy o pary szwedzko-brytyjskiej Stefan Olsson – David Phillipson wygrywając 7:5, 7:5. Mecz trwał blisko dwie godziny.

W finale gry podwójnej kobiet Michaele Spaanstra w parze z Francuzką Emanuele Morch po długim i zaciętym pojedynku pokonała duet Katharine Kruger – Emmy Kaiser (USA) 4:6, 6:3, 10-6.

Wśród Polaków najlepiej poradzili sobie najwyżej notowani Kamil Fabisiak i Tadeusz Kruszelnicki. Obaj dotarli do ćwierćfinałów, w których trafili na późniejszych finalistów. Fabisiak przegrał z Hewettem 3:6, 4:6, a Kruszelnicki z Kellermanem 2:6, 2:6.

Wrocławskie zawody, z pulą nagród 13 tys. euro, są jednym ze 160 turniejów z serii UNIQLO Wheelchair Tenis Tour organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Organizatorem wrocławskiego turnieju od 2003 r. jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni Wrocław.

Honorowy patronat nad Imprezą była objęta honorowym patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.