Dane z godz. 09:02

3. 33. PKO Wrocław Maraton – tędy pobiegną maratończycy [MAPA, WIDEO]

42 195 metrów – tyle do pokonania będą mieli maratończycy 33. PKO Wrocław Maratonu. Już wiadomo, którędy poprowadzi trasa tegorocznego biegu, która ma być łatwiejsza. Dlatego organizatorzy liczą na rekordy. Wrocławski 33. maraton już 13 września.

Różyckiego, al. Kochanowskiego, Toruńska, Boya-Żeleńskiego, Kasprowicza, Żmigrodzka, Nowaka-Jeziorańskiego, Pilczycka, Królewiecka, Lotnicza, Legnicka, Podwale, Grabiszyńska, Hallera, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Sienkiewicza i Grunwaldzka – tymi ulicami 13 września 2015 pobiegną maratończycy. Dystans został już dokładnie zmierzony i sprawdzony. Jak zapewniają organizatorzy, trasa jest atrakcyjna i prowadzi pięknymi zakątkami Wrocławia. Ma być także łatwiejsza, więc jest spora szansa na bicie rekordów.

Trasa 33. PKO Wrocław Maratonu

Zostało tylko 600 miejsc

Zostało już tylko 600 wolnych miejsc. W ubiegłorocznym maratonie wystartowało ok. 5 tysięcy biegaczy. Zwyciężył Kenijczyk Felix Kipkorir Kangogo, a do pobicia rekordu trasy zabrakło mu tylko 14 sekund. Biegacz pokonał trasę w 2 godziny 13 minut i 41 sekund.

Kontrolna Trzydziestka

Aby wypróbować sił przed wielkim maratonem, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław i Stowarzyszenie Otwarte Mistrzostwa Wrocławia zapraszają do udziału w biegu na dystansie 30 km. Kontrolna Trzydziestka to doskonała okazja, by sprawdzić swoją formę. Bieg rusza 9 sierpnia o godz. 9.00. Start i meta usytuowane są w parku Szczytnickim. Warto się spieszyć z zapisami, bo jest tylko 400 miejsc. Obowiązują zpisy.

Organizatorami półmaratonu i maratonu są gmina Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski.