11 czerwca wydarzenie „Flow”: zmiany w komunikacji, most Pokoju wieczorem zamknięty

 11 czerwca planowane jest widowisko nad Odrą "Flow" w ramach ESK 2016. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy komunikacji miejskiej, część linii natomiast pojedzie objazdami. Od czwartku, 9 czerwca, wprowadzone zostaną pierwsze ograniczenia w parkowaniu. 


W dniach 9-13 czerwca, na ulicach: Frycza-Modrzewskiego, Styki i Kossaka wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu pojazdów, a także w dniu 11.06.2016 na ulicy Garncarskiej i pl Polskim. 
Zmiany w organizacji ruchu obejmują również wyłączenia następujących sygnalizacji świetlnych na światło żółte pulsujące: 

  1.   Wyszyńskiego – Sienkiewicza 
  2. Wyszyńskiego – Szczytnicka 
  3. Pl. Powstańców Warszawy – Purkyniego 
  4. Purkiniego – Kraińskiego  + Św.Katarzyny – Purkyniego 
  5. Piaskowa – Grodzka 

W dniu 11 czerwca w godz. 20.00-1.00  zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu kołowym polegające na: 

  • wyłączeniu jednego kierunku ruchu na  Moście Pokoju   
  • wyłączeniu z jednego kierunku ruchu z ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Purkyniego 
  • wyłączeniu z ruchu ul.Purkyniego od ul.Bernardyńskiej do pl.Powstańców Warszawy, 
  • wyłączeniu z ruchu ul.Kraińskiego, św.Ducha, Kanonia. 

Zmiany w komunikacji 

W związku z planowanym wydarzeniem "Flow", które odbędzie się w dniu 11 czerwca 2016 roku (sobota) w godzinach 21:00 - 23:30 zostaną zamknięte dla ruchu ciągi komunikacyjne: Hala Targowa - pl. Bema most Pokoju (tylko ruch kołowy w kierunku centrum), ulica Purkyniego (zamknięta od od godziny 20:00).

W związku z tym, w godzinach 20:50-23:30 dnia 11 czerwca 2016 roku planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 6, 8, 9, 11, 17, 23 oraz linii autobusowych A, N, 904 i 914.

  • "Szóstka" w kierunku pętli Krzyki zostanie skierowana objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny do placu Dominikańskiego.
  • Tramwaje linii 8, 9, 11 i 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.
  • Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy alei Kromera, od ulicy Kazimierza Wielkiego pojadą objazdem przez ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera do placu Bema.
  • Autobusy linii A i N jadące w kierunku Alei Piastów i Dworca Głównego PKP, od ulicy Wyszyńskiego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sienkiewicza, Piastowską, Rondo Reagana, most Grunwaldzki do placu Społecznego. Autobusy na trasie objazdu nie będą zatrzymywały się na żadnym przystanku.
  • Kursy linii strefowych 904 i 914 zostaną skrócone do przystanku "Ogród Botaniczny" i będą kursowały w relacji Łozina/Domaszczyn - Ogród Botaniczny - Łozina/Domaszczyn.

Dodatkowe kursy autobusów nocnych 11/12 czerwca

  • Linia 241 na trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana (peron 2) - pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki - Kochanowskiego - mosty Jagiellońskie – Kwidzyńska – Działdowska – Kowalska - Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego - Irkucka – Królewska - Osiedle Sobieskiego (pętla).

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kowal, Psiego Pola i Osiedla Sobieskiego o godzinie: 23:50, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25 i 0:45.

  • Linia 243 na trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska –  Traugutta - pl. Wróblewskiego - Traugutta - Krakowska - Opolska - Tyska - Księże Wielkie

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Pilczyc i Osiedla Kosmonautów o godzinie: 23:35, 23:40, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:40.

  • Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Na Ostatnim Groszu - Orlińskiego - Rondo Szomańskiego - Horbaczewskiego - Balonowa - Bystrzycka – Bajana - Lotnicza – Pilczyce

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Księża Wielkiego o godzinie: 23:30, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:30.

  • Linia 245 na trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Rybacka - Zachodnia - Poznańska - Długa - Starogroblowa - Popowicka - Pilczycka - Kozanowska – Kozanów

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Popowic i Kozanowa o godzinie: 23:40, 23:50, 0:00, 0:15 i 0:25.

  •  Linii 246 na trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego – mosty Warszawskie - Kromera – Boya-Żeleńskiego – Berenta - pl. Daniłowskiego - Kasprowicza - Broniewskiego - Obornicka – Zajezdnia Obornicka

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kromera, Karłowic i Różanki o godzinie: 23:40, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:45.

  • Linia 247 na  trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich – Krzyki

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku pętli Krzyki o godzinie: 23:45, 0:10, 0:20 i 0:45.

  • Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – Grodzka - most Uniwersytecki - Drobnera - Łokietka - Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - Żmigrodzka - Kamieńskiego – Kamieńskiego pętla

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Dworca Nadodrze i Karłowic o godzinie: 23:40, 23:55, 0:10 i 0:30.

  • Linia 249 na trasie: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha –  Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Robotnicza - Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Nowego Dworu o godzinie: 23:50, 0:05, 0:10, 0:15, 0:20 i 0:45.

  • Linia 251 na następującej trasie: Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka - Kościuszki - Piłsudskiego - pl. Legionów - Grabiszyńska - Solskiego - Aleja Piastów

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kromera, Psiego Pola i pętli przy ulicy Litewskiej o godzinie: 23:35, 23:45, 0:10, 0:20 i 0:40.

  • Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi – pl. Dominikański - bł. Czesława - św. Katarzyny - Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie - pl. Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej – mosty Warszawskie - Kromera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Gorlicka – Litewska - Poleska - Kiełczowska - Żmudzka – Litewska (pętla)

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku FAT-u, Oporowa i Alei Piastów o godzinie: 23:50, 0:15 i 0:45.

  • Linia 253 na następującej trasie: Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Bacciarellego – Bartoszowice

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Kosmonautów, Pilczyc i Leśnicy o godzinie: 23:30, 23:45, 23:55, 0:15 i 0:25.

  • Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza – Kosmonautów – Kamiennogórska - Małopolska - Wielkopolska - Złotnicka - Kosmonautów - Średzka – Trzmielowicka – Płońskiego - Leśnica

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Biskupina i Bartoszowic o godzinie: 23:30, 23:40, 23:50, 0:10 i 0:20.
 

  • Linia 255 na następującej trasie: Petrusewicza - Borowska - Świeradowska – Gaj-pętla

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Gaj o godzinie: 23:45, 0:15 i 0:25.

  • Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Spółdzielcza - Monte Cassino - Mickiewicza - Sępolno

Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Sępolna o godzinie: 23:35, 23:45, 23:55 i 0:15.

Zgłoś uwagę